Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

hei

Dattera mi er 14 mnd gammel. Hun pleier ofte å bæsje i toalettet. Setter henne på do et par ganger om dagen. 

Nå vil jeg at hun skal gå litt uten bleie. Men jeg er også redd for å møbler og andre gjenstander  kan bli ødelagt...for eks stoff sofa eller teppe.

Lurer på om det finnes bukser eller et eller annet som gjør at hun forstår når hun har tisset og at hun føler seg våt men samtidig som urinen ikke kommer ut på møbler?

 

Flere som startet med bleieslutt tidlig? Lot dere barnet gå naken nedentil eller hadde de på seg bukse?

Anonymkode: 67a37...34b

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Så tidlig så er det enklere å ha bleia på og heller ta på do oftere. Når det kommer en del tiss i do og lite i bleie, kan du prøve å ta av bleia hjemme. 

Anonymkode: 0d8f6...6cb

  • Liker 1
Skrevet

Da bør du nok heller satse på bleier med dårligere oppsugingsevner, evt legge tisselaken og teppe over møbler en ikke får vasket opp tiss fra. For å få til 'bleieslutt' så tidlig så må en lese barnet og vite ca når det tisser i forhold til inntak av mat/væske, for så å ta det med for å bæsje og tisse. 

AnonymBruker
Skrevet

Prøv tøybleier - da bør du unngå lekkasje samtidig som barnet kjenner det blir vått. 

Anonymkode: 4b808...946

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...