Gjest gjest Skrevet 14. november 2005 #1 Skrevet 14. november 2005 mine vipper står rett og slett rett ut.... det er et ork med disse vippene.. jeg vil jo ha dem hvertfall litt bøyet om ikke enormt mye... har vært hos hudpeie og fått de bøyet permanent men jeg kan ikke fly slik i lengden, det har ikke min lommebok råd til.. har vippetang som så mange andre. og mange ulike mascaraer, klart jeg merker forskjellen på de. men nå har jeg vent meg til en som skal gi litt volume og bøy, perfekt når jeg tar den på, også daler vippene rett ned igjen..bare lurer på om det er noe jeg gjør feil?? først bøyer jeg vippe tanga slik at de blir litt bøyd. så tr jeg mascaraen og tar av det overflødige mascaraen og tar på vippene, starter fra bunn av vippen og gnir rett opp. skal den skrus samtidig som den føres opp eller noe? er det noen teknikker der? en annen liten ting, vippene mine henger sammen. har prøvd tannpirker som mange sier, er det før eller etter mascara? synes ikke det hjelper. tar jeg før ser jeg ingenting, oga lyse vipper. tar jeg etter er de så klistra at det setter merker i huden! hvorfor henger de sammen. midt på øyet er det en liten klump av hår som har samlet seg. fjerner jo make up hver dag men allikvell sitter de sammen... alle gode råd ønskes
Gjest Gjesta Skrevet 14. november 2005 #2 Skrevet 14. november 2005 Tørk av mascarabørsten før du tar på mascaraen, og ta heller på flere lag. Gre gjennom med en liten kam (fås hos H&M, Body Shop osv) før mascaraen er helt tørr, så unngår du sammenklistrede vipper.
Gjest gjest Skrevet 14. november 2005 #3 Skrevet 14. november 2005 dette har jeg gjort.. da ender de opp som edderkoppvipper!
Felixa Skrevet 14. november 2005 #4 Skrevet 14. november 2005 Ta på macara ovenfra da krøller vippene seg mest. (Det må selvfølgelig være en mascara som buer vippene). Ellers for å hindre sammenklistrede vipper gjør jeg som Elphaba anbefalte, er ikke det nok skiller jeg de med en nål.
Tusseline Skrevet 14. november 2005 #5 Skrevet 14. november 2005 Grunnen til at de faller ned etter at du har brukt vippetang, er sannsynligvis pga. at du ikke bruker en vannfast maskara. Har diskutert dette med to stk. på et parfymeri, og de har samme erfaring som meg: vippetang funker kun i kombinasjon med vannfast maskara (hos enkelte!).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå