Gå til innhold

Kombinere spisebord og kjøkkenøy?


AnonymBruker

Anbefalte innlegg

AnonymBruker

Hei!

Vi holder på å bygge nytt hus og sliter litt med å få plass til alt vi vil. Den enkle (og dyre) løsningen er naturligvis å bare utvide huset.. men først vil vi prøve alt annet :)

Det vi sliter med akkurat nå er å få plass til alt vi trenger på kjøkkenet + plass til spisebord for 6-8 stk.

Så fikk vi en ide. Hva om vi kvitter oss med spisebordet helt og heller utvider kjøkkenøya så vi får et åpent område på enden med plass til 6 stoler (3 på hver side), og et par ekstra på ene langsiden når det trengs (sjeldent). Da får vi plass til stort arbeidsområde og stort sitteområde, og vi føler ikke det blir trangt rundt bordet.

Jeg har sett litt rundt på utenlandske kanaler og det er ikke en helt ny ide sånn sett, men jeg har ikke sett så mye av det her i Norge. Noen som har erfaring med en slik løsning som vil dele erfaringene sine?

Den ene tingen vi ser på som en fordel er at vi får en stor bordflate som både kan brukes til matlaging, baking etc, eller et stort spisebord når det trengs, eller en kombinasjon. I tillegg så slo det oss at det kanskje gjør det enklere å inkludere ungene i matlagingen når alt foregår på et sted. Og ikke minst er det kun en flate som skal holdes ryddig/ren.

Men noen ulemper må det være (bortsett fra pris på benkeplaten?)..? :)

Anonymkode: 692a0...234

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

AnonymBruker

Her er noen eksempler på hva vi tenker.

322FFB8A-8EEA-47D9-877F-9F2F20021969.jpeg.008a5d737b216ed800a8aee8ccaba6d0.jpeg

C7E933E5-6A61-42E2-AD5A-CF103C531FAE.jpeg.d61446835004fddbe250efc35340e105.jpeg

83405456-F35A-4161-8B68-C314DD8D251A_4_5005_c.jpeg

Anonymkode: 692a0...234

Lenke til kommentar
Del på andre sider

AnonymBruker

Det er ganske slitsomt å sitte lenge på barkrakker, og vanskelig hvis du har små barn. Kan det være et alternativ å heller ha vanlig bordhøyde på sittedelen så dere kan ha vanlige stoler?

Anonymkode: f702c...090

  • Liker 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

AnonymBruker
AnonymBruker skrev (24 minutter siden):

Det er ganske slitsomt å sitte lenge på barkrakker, og vanskelig hvis du har små barn. Kan det være et alternativ å heller ha vanlig bordhøyde på sittedelen så dere kan ha vanlige stoler?

Anonymkode: f702c...090

Hmm. Godt poeng. Håpet var å prøve å finne noen kjøkkenstoler med ekstra høyde så vi ikke måtte sitte i barstoler eller lignende.

Må nesten høre med kjøkkenleverandøren om det er mulig. Noe det helt sikkert er. En fordel da blir jo at vi kan få flere valgmuligheter på materialet til benkeplaten. Leverandøren sa at enkelte materialer hadde størrelsesbegrensning.

Skal høre med de. Takk :)

Anonymkode: 692a0...234

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...