Gjest gjest 0 Skrevet 10. november 2005 #1 Skrevet 10. november 2005 Hva er best å bruke av såpemidler når man skal fjerne skitt og kalk som virkelig sitter i dusjen? Nå brukte jeg over en halvtime bare på å skrubbe dusjkabinettet og jeg kunne sikkert gjort en bedre jobb... Sambo skjønner nemlig ikke at man må skrubbe skikkelig i dusjen og det er han som har vasket der de siste månedene... Derfor lurer jeg på om det finnes et vidundermiddel så til og med sambo kan få den ren og pen! Kluten min ble skikkelig møkkete
Gjest vimse Skrevet 10. november 2005 #2 Skrevet 10. november 2005 Jeg har en sprayflaske klorin og vann stående i dusjen bestandig, som vi med jevne mellomrom sprayer over dusjen lar stå noen minutter og skyller av. Ellers skrubber jeg med Jif skurekrem. Men jeg har fliser da, det er kanskje enklere enn hvis man har f.eks kabinett eller belegg?
Gjest Gjest Skrevet 11. november 2005 #3 Skrevet 11. november 2005 jeg vil også gjerne ha tips om skikkelig rengjøring. vi har dusjkabinett med skyvedører, ikke lett å komme til i alle kriker og kroker. og hvilke vaskemiddel er best? blir litt rosa der jeg ikke kommer ordentlig til, er det dette som er kalkbelegg?
ashera Skrevet 11. november 2005 #4 Skrevet 11. november 2005 (endret) Jeg sverger til CillitBang - rosa giftige greier på sprayboks. Spray på, svamp opp, la virke (husk gummihansker) og spyl av. Fås på RIMI, i alle fall. Endret 11. november 2005 av hera
Grace Skrevet 11. november 2005 #5 Skrevet 11. november 2005 Vær forsiktig med Cillt Bang hvis du har fliser. Det "spiser opp" fugen. Kjøp noe som heter fugrens. Fåes hos jernvarehandeletc(Maxbo, jernia, osv) Funker dritbra! Også på glass
Gjest Gjest Skrevet 11. november 2005 #6 Skrevet 11. november 2005 Vi har falt helt for disse "magic eraser." Blir skinnende rent!
Pasha Skrevet 11. november 2005 #7 Skrevet 11. november 2005 Casco sin Bad og dusjrent Utrolig effektiv også på kalkbelegg
Gjest gjest 0 Skrevet 11. november 2005 #8 Skrevet 11. november 2005 Vi har sånt plastkabinett og det er frustrenede å vaske dørerne... man kommer aldri skikkelig til noen steder føler jeg. Derfor er jeg ute etter en lett utvei med et eller annet mirakel "spray på og skyll av..."
hilli Skrevet 11. november 2005 #9 Skrevet 11. november 2005 Eddik løser opp kalk og kan brukes i dusjkabinett og badekar, men ikke på fliser siden fugene inneholder kalk. Jeg har hørt at godt uttynnet Husvask skal være effektivt på skitne fuger, men jeg har ikke prøvd selv.
Gjest gjest1 Skrevet 11. november 2005 #10 Skrevet 11. november 2005 jeg vil også gjerne ha tips om skikkelig rengjøring. vi har dusjkabinett med skyvedører, ikke lett å komme til i alle kriker og kroker. og hvilke vaskemiddel er best? blir litt rosa der jeg ikke kommer ordentlig til, er det dette som er kalkbelegg? ← I krikene og krokene bruker jeg en tannbørste, da kommer man til stort sett over alt. Bruker Jif skurekrem og klorin her i gården.
Gjest gjest1 Skrevet 11. november 2005 #11 Skrevet 11. november 2005 (endret) Har en flaske med Jiff bad (tror jeg...) stående inne i dusjkabinettet. Og ett par ganger i uka sprayer jeg på og bruker en sånn liten skuresvamp hele veien rundt mens balsamen virker.Da blir ikke helgevasken så slitsom........ Når tannbørster er moden for søpla, går de først til "ventestasjon for dusjrengjøring", kjekt å ha for å komme til nede ved "hengslene" på døra. Er overbevist om at den idioten som designet kabinettet mitt aldri har tatt i en vaskeklut, det er krinkelkroker overalt som det er bortimot umulig å komme til. Endret 11. november 2005 av lenej
Gjest gjest1 Skrevet 14. november 2005 #12 Skrevet 14. november 2005 Bruker Jif Baderom og en skuresvamp når jeg rengjør dusjkabinettet. Det fungerer kjempefint. Tanbørstetipset skal jeg begynne å bruke også!
Gjest Gjesta Skrevet 14. november 2005 #13 Skrevet 14. november 2005 Jeg bruker også Jif baderom og en skuresvamp, men det mest effektive er vel å demontere hele dritten. Ikke så lett å komme til i alle hjørner, for å si det sånn.
Gjest gjest 0 Skrevet 14. november 2005 #14 Skrevet 14. november 2005 Oi! Nei så drastisk til verks har jeg ingen planer om å gå! Vi leier bare så min eneste interesse er å ha det så rent som mulig med vanlig vask.
Cata Skrevet 14. november 2005 #15 Skrevet 14. november 2005 Bruker stort sett mikrofiberklut jeg. Og en sjelden gang får Cillit Bang bidra. Ved de anledningene så prøver jeg å få skylt og tørket før den sliter altfor mye på fugene.
Gjest Gjest Skrevet 23. november 2005 #16 Skrevet 23. november 2005 Bruker jif skurekrem og oppvaskbørste. Funker kjempebra! Børster skurekremen utover hele kabinettet - inni alle kriker og kroker - lar det virke et par minutter, for så å skylle med GLOVARMT vann samtidig som jeg børster med oppvaskbørsten. Blir skinnende rent. Bruker gjerne litt klorin etterpå for å "desinfisere"...
Gjest gjest 0 Skrevet 23. november 2005 #17 Skrevet 23. november 2005 Bruker jif skurekrem og oppvaskbørste. Funker kjempebra! Børster skurekremen utover hele kabinettet - inni alle kriker og kroker - lar det virke et par minutter, for så å skylle med GLOVARMT vann samtidig som jeg børster med oppvaskbørsten. Blir skinnende rent. Bruker gjerne litt klorin etterpå for å "desinfisere"... ← Så smart! Har aldri tenkt på at jeg kan bruke oppvaskbørste! Da skal jeg kjøpe inn noen ekstra neste gang jeg er på IKEA! Takk!
Gjest pulverheksa ii Skrevet 24. november 2005 #18 Skrevet 24. november 2005 Bare vær oppmerksom på at hvis det er gummipakninger ol. så ødelegger klorinen dem, de smuldrer opp.
Lucky? Skrevet 26. november 2005 #19 Skrevet 26. november 2005 Jeg bruker jif baderom og tannbørste på de vanskelige stedene. Ellers bruker jeg en skuresvamp på veggene og gulvet...blir ingen riper av det! Tannbørsten er genial!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå