Gå til innhold

Hadde verden vært et bedre sted uten religion?


AnonymBruker

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
AnonymBruker skrev (10 minutter siden):

"Olav den hellige" brukte aldri korset, kjærlighet, bønner eller frivillig overtalelse når han skulle samlet riket sitt. Nei, det var utelukkende sverdet, øksa, ilden og trusler om vold. Videre nedover i Europa gikk det vel blant annet på heksebrenning, og korsfarere med sverdets makt som var det viktigste virkemiddelet.

Kristendommens historie er selvfølgelig stappfull av vold, mord og undertrykkelser. Likevel har nordmenn klart å bli et relativt fredselskende folkeslag, som nå føyer oss så langt at forfedrene våre griner i gravene deres, og vi krenkes nå på alle andres vegner hele tiden. 

Anonymkode: 94d7b...8c4

Løgn. Heksebrenning var omtrent ukjent og de fleste konverterte av egen fri vilje. Krigene på den tiden handlet om land, makt og ressurser, slik ateistenes kriger alltid har.

Anonymkode: 3cd41...4a5

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Islam og Quranen sier Sannheten, for det meste. Muhammad hadde direkte kontakt med Gud, en eler annen form for kommunikasjon.

Engler finnes. Det er veldig mulig Muhammad hadde kummunikasjon med Gud gjennom en av Hans engler. Gud er Stor. 

Moses ville se Gud...

¨No man can see Me and live.¨

Jesus var totalt oppvåket.

Det nye testemantet er grunnet i Absolutt Sannhet.

Jeg og min Far er en.

Men Kristne er i ignoranse i å tro at Gud er en i tre eller at Gud kan ha en sønn.

Desverre, denne løgnen kom inn i Bibelen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Dustete

Av innleggene her å dømme så er dere alle en gjeng med sauer som må ha en grunn for å være god, altså 77 jomfruer og komme til himmelen.

Mens dere totalt ignorerer at all religion ble skapt år 0 +/-500 år eller what the fuck ever og bare er bullshit. Slaveri. Kontroll. Så sadistiske griser kan få tissetassen sin tilfredstilt av "guds gave til mannen". 

Herregud at dere ikke skjønner at absolutt all religion er bullshit. Men bare fortsett å godta.

Godta 30kr litern.

Godta 50kr watt.

Godta de korrupte pomitikerne.

Godta den sosiale dumpingen i arbeidslivet for de får ikke tak i billige polakker lengre.

Herregud for ett drittland vi har blitt.

Jeg pleie være STOLT av at NORGE var etisk og moralsk. Se så fint vi får det det når man lar billionærene styre. 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

AnonymBruker
3 minutter siden, Dustete said:

Av innleggene her å dømme så er dere alle en gjeng med sauer som må ha en grunn for å være god, altså 77 jomfruer og komme til himmelen.

Du skiller altså ikke en gang mellom troende og ikke-troende i tråden, men stempler alle som én som sauer? 

Fint brukernavn.

Anonymkode: cbee9...0eb

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Gjest Dustete
54 minutter siden, AnonymBruker said:

Du skiller altså ikke en gang mellom troende og ikke-troende i tråden, men stempler alle som én som sauer? 

Fint brukernavn.

Anonymkode: cbee9...0eb

Alle er egentlig sauer ja.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...