Gå til innhold

Langer ut mot trygdeoppgjøret: – Jeg hadde følt meg snytt


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Jeg syntes trygdeoppgjøret var bra jeg...

https://www.nettavisen.no/okonomi/langer-ut-mot-trygdeoppgjoret-jeg-hadde-folt-meg-snytt/s/12-95-3424277563

Forbrukerøkonom Derya Incedursun i Nordea mener over 1 million pensjonister har all grunn til å være misfornøyd med årets oppgjør.

Hun peker også på at pensjonene har vært underregulert i flere år.

– Her snakker vi om flere enn 1 million alderspensjonister. Jeg forstår at pensjonssystemet må være bærekraftig over tid, men det kan da ikke være sosialt bærekraftig når pensjonene år etter år blir underregulert.

Nettavisen har konfrontert Arbeids- og inkluderingsdepartementet med kritikken fra Incedursun. Statssekretær Stian Nyhus (Ap) skriver i en e-post at at det er viktig med et bærekraftig pensjonssystem. Både pensjonistene og dagens unge må bidra.

Anonymkode: 92339...3a0

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Pensjonistene fikk mindre enn de på trygd. Og de har allerede latterlig lite, og med tanke på hvordan prisene har økt, så er det her ingenting. Du må og tenke på at 3,7% er jo latterlig lite når det er ut av 180 000. I forhold til de i jobb som får 3,7% av full lønn, de har jo minimum 300 000 eller mer. Så da får de mye mer.

Anonymkode: 848ae...46e

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Har egentlig ikke snøring på hva pensjonister får fra før. Noen som kan avsløre det?

Anonymkode: 402fc...08f

AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (3 timer siden):

Har egentlig ikke snøring på hva pensjonister får fra før. Noen som kan avsløre det?

Anonymkode: 402fc...08f

Moren min er minstepensjonist og får ca 14.000+litt i bostøtte 

Anonymkode: 7bfbc...884

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...