Aoo19 Skrevet 10. mai 2022 #1 Skrevet 10. mai 2022 Hei, ung og sprek student i 20 årene her, har en okei selvtillit, men alltid vært glad i i oppmerksomhet, og hører ofte at jeg er pen ! Jeg jogger ofte langs Akerselva, og i Grønlands området. Endel "narkomaner" der. Men i det siste har jeg alltid fått blikk ifra de eller noen komplimenter når jeg jogger, tar noen korte pauser innimellom. Men har vært tilfeller hvor jeg har blitt stoppet av 2 unge og fått spørsmål som: har du sigg? Så sa jeg: nei har ikke det. Så sier plutselig: oii du var forresten veldig pen. Så sa jeg takk for det og begynte å jogge videre. Men kjenner jeg liker den bekreftelsen de gir til meg selvom jeg ikke har på sminke og full av svette, ble sykt smigret av akkurat det komplimentet og ikke ofte man hører det i gata, har også en tendens til å gå etter "drittsekker", så nå frister det litt å komme i kontakt med de, men samt prøve å holde meg trygg er ikke interessert å prøve noe som helst dop, men vil ikke la meg bli utsatt for noe farlig heller . Men kanskje prate med og få de til å komme seg ut av det dårlige miljøet. For tenker man kan endre seg for en person uansett. Og komme ut av den situasjonen man er i. At en person er villig til å hjelpe, overbevise de om at man må søke hjelp osv. innerst inne er de bare snille folk. Hva tenker dere av de som er i kontakt med de i forbindelse med jobb osv? kanskje politifolk ser på de folka litt annerledes, med skarpere blikk enn oss vanlige folk....
Frøkenfryden Skrevet 11. mai 2022 #2 Skrevet 11. mai 2022 Stoppe en jogger for å spørre om sigg😂😂😂 #dømmekraft. 2
Gjest lurven Skrevet 11. mai 2022 #3 Skrevet 11. mai 2022 Anbefaler ikke å jogge langs Akerselva mellom Grønland og Grünerløkka.
Nicathv Skrevet 11. mai 2022 #4 Skrevet 11. mai 2022 lurven skrev (2 minutter siden): Anbefaler ikke å jogge langs Akerselva mellom Grønland og Grünerløkka. Går helt fint det.
Entern Skrevet 11. mai 2022 #5 Skrevet 11. mai 2022 lurven skrev (9 minutter siden): Anbefaler ikke å jogge langs Akerselva mellom Grønland og Grünerløkka. Samme. Kjipt område.
Nicathv Skrevet 11. mai 2022 #6 Skrevet 11. mai 2022 (endret) Men man bør holde seg unna Schantrollfs plass, i alle fall på den siden ved Introllkulturelt Museum. Helt ute av kontroll der. Endret 11. mai 2022 av Nicathv 1
Gjest lurven Skrevet 11. mai 2022 #7 Skrevet 11. mai 2022 Nicathv skrev (26 minutter siden): Går helt fint det. Riktignok en stund siden jeg har vært der. Har det blitt bedre?
Entern Skrevet 11. mai 2022 #8 Skrevet 11. mai 2022 Det er vel ok på formiddagen i alle fall men man bør holde seg unna Akerselva langs Grünerløkka og Grønland ettermiddag/kveld. Liker meg forresten på Grønland sjøl mye god mat i området
Imsdalen Skrevet 11. mai 2022 #9 Skrevet 11. mai 2022 Nicathv skrev (1 time siden): Går helt fint det. Går helt fint helt til det ikke går fint 1
Entern Skrevet 11. mai 2022 #10 Skrevet 11. mai 2022 Imsdalen skrev (2 minutter siden): Går helt fint helt til det ikke går fint Det er noe i det du sier der altså. Slitne narkomane er en ting, men ungdomsgjenger av den kjipe sorten kan også forekomme. Men helst kveldstid tror jeg.
Gjest lurven Skrevet 11. mai 2022 #11 Skrevet 11. mai 2022 Entern skrev (3 minutter siden): Det er noe i det du sier der altså. Slitne narkomane er en ting, men ungdomsgjenger av den kjipe sorten kan også forekomme. Men helst kveldstid tror jeg. Slitne narkomane er sjelden farlige. Verre med gjengene
334 Skrevet 11. mai 2022 #12 Skrevet 11. mai 2022 Du virker nokså "ung og dum" tenker jeg. Hot med overfallsvoltekter, dop og kriminelle? Kulturen til de fleste av disse ser på norske jenter som hunder og horer desverre.
Entern Skrevet 11. mai 2022 #13 Skrevet 11. mai 2022 lurven skrev (8 minutter siden): Slitne narkomane er sjelden farlige. Verre med gjengene Jepp. Heldigvis pleier ikke gjengfolk henge rundt hele dagen men vet jo aldri. Finnes steder i Oslo der de henger hele døgnet omtrent, som deler av Vaterland.
Stargaze Skrevet 11. mai 2022 #14 Skrevet 11. mai 2022 Nicathv skrev (1 time siden): Men man bør holde seg unna Schantrollfs plass, i alle fall på den siden ved Introllkulturelt Museum. Helt ute av kontroll der. Schandorffsplass? Er vil ikke akkurat på Grønland da. Den ligger jo helt opp mot Akersgata. Ved Trefoldighetskirken. Et godt stykke unna Akerselva
Gjest lurven Skrevet 11. mai 2022 #15 Skrevet 11. mai 2022 Entern skrev (1 time siden): Jepp. Heldigvis pleier ikke gjengfolk henge rundt hele dagen men vet jo aldri. Finnes steder i Oslo der de henger hele døgnet omtrent, som deler av Vaterland. Ja sånn var det den tiden jeg bodde i Oslo også, er sikkert ikke bedre nå nei.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå