Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Var gift med en mann. Da vi ble skilt flyttet han. Han har i tillegg to brødre til.

Brødrene så lite til sine foreldre utenom høytidene. Men jeg holdt kontakt etter skilsmisse og var innom deres leilighet ofte. Svigermor døde. Jeg passer fortsatt på om alt er bra med svigerfar. 

Svigermor sa før hun død at de burde hatt en datter som meg. 

Svigerfar har skrevet testamentet at jeg skal arve 3 mill.  Tre sønner skal få 2 mill. hver. 

Samtidig antyder eksmann, brødrene og deres ektefeller om at jeg har "lyktes" som om at jeg har godt forhold med svigers på grunn av penger. Jeg ble trist og sa jeg skal ikke ha pengene, men så tenkte jeg hvorfor ikke?  Hvorfor skal jeg være du snill? Jeg har hjulpet svigers mye. Spesielt blant annet når jeg var trøtt etter jobb, og sørget for at de ikke følte seg alene. Sørger for at svigerfar er hos oss denne 17.mai da hans barn er opptatt. 

Kan jeg ta i mot arv med god samvittighet?  Pengene vil være gullverdt for meg

  • Liker 2
  • Hjerte 4
Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Ta i mot, og tenk at du har hatt evnen til å glede din exsvigerforeldre mere enn kanskje deres egne barn. 

Anonymkode: be0ca...96b

  • Liker 17
  • Hjerte 1
  • Nyttig 1
Skrevet

Ta imot med god samvittighet! 

  • Liker 6
  • Hjerte 1
AnonymBruker
Skrevet

Ta i mot med god samvittighet ❤️

Anonymkode: e6935...e69

  • Liker 2
Skrevet

Jeg har også tenkt at det kan være ekstra provoserende at jeg arver mer.  Kanskje det blir mer spiselig hvis jeg arver 2 mill. eller litt under.  

 

Gjest AthenaRavenLuna
Skrevet

Ta de i mot med god samvittighet :)

AnonymBruker
Skrevet

Ja du skal ta imot, fordi det er hans siste vilje. Til dem kan du si at du har ikke bedt om noe penger eller hørt noe om arv , og at det var vel slik han ville det skulle være

Anonymkode: 317d4...049

  • Liker 1
  • Hjerte 1
Skrevet
Akryl skrev (2 minutter siden):

Jeg har også tenkt at det kan være ekstra provoserende at jeg arver mer.  Kanskje det blir mer spiselig hvis jeg arver 2 mill. eller litt under.  

 

Klart det er ekstra provoserende, men drit i det. Voksne mennesker tar egne valg, ekssvigerfar velger å gi deg penger, og sønnene hans velger å ikke besøke ham. Du valgte å besøke ham. Når han velger å gi deg penger, så er det hans valg. At sønnene og familiene blir furtne har de lagt opp til selv. 

  • Nyttig 1
Skrevet

Ta i mot med god samvittighet - det er hans penger og hans vilje, og det bør respekteres.

  • Nyttig 1
AnonymBruker
Skrevet

Ta imot. Det er hans måte å vise hvor mye han har satt pris på din omsorg og omtanke. Du får mer fordi du ikke har noen forpliktelser, men gjør det likevel. Hvis ungene hans er nebbete, så kan du si at hvis de hadde tatt seg av foreldrene selv, så hadde ikke du trengt å stille opp.

Han takker deg med å gi omtanke tilbake, og "straffer" ungene sine litt fordi de har forsømt seg. Det er hans penger, han bestemmer.

Anonymkode: 28632...31e

AnonymBruker
Skrevet

Har du barn sammen med eksen ? Syns du skal ta imit uansett altså, du har nok betydd mye for dem. Du virker veldig omsorgsfull 💕

Anonymkode: a0ef1...684

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...