Gjest Gjest Skrevet 7. november 2005 #1 Skrevet 7. november 2005 8-åringen i huset er som vel de fleste andre 8-åringer interesert i dataspill. Her i huset har vi en ganske restriktiv holdning til dette. Ikke det at han aldri får spille spill. Men vi begrenser tidsbruken og vil ha kontroll med hvilke spill han spiller. Hvordan gjør dere dette? Hvor mye spilling og hva? Fint om noen har noen gode og trygge barnesider fra internett å anbefale.
Gjest Piper Skrevet 7. november 2005 #2 Skrevet 7. november 2005 http://www.barnevakten.no/sider/artikler.a...l=NYHETER&ant=5
Gjest LoisLane Skrevet 7. november 2005 #3 Skrevet 7. november 2005 Selv har jeg dilla på denne. Det er i alle fall veldig "snille" spill.
Gjest Madeline Skrevet 7. november 2005 #4 Skrevet 7. november 2005 Det er mange spill og velge mellom på 123spill.
Gjest Gjest Skrevet 7. november 2005 #5 Skrevet 7. november 2005 Det er mange spill og velge mellom på 123spill. ← ja, var den jeg skulle nevne og. Søsteren min er syv og har på rekordtid lært seg å gå inn på nettet og spille spill der Hun får ikke sitte lenge av gangen, og vi er i nærheten og sjekker jevnlig (maskinen står på jobben til moren vår).
Gjest Gjest Skrevet 7. november 2005 #6 Skrevet 7. november 2005 Takk for mange gode tips! Har notert og lagret på favoritter. Men denne siden 123spill vil jeg nå ikke at han skal disponere. Har sett flere av disse spillene som slett ikke er egnet for barn. F.eks et du kan velge på første side:"Tøft skytespill. Det gjelder ganske enkelt å skyte det du er god for, plukke med deg oppgraderinger og godsaker og se hvor lenge du overlever. Beveg deg med a og d, skyt og sikt med musa." Synes dere dette høres ut som en omtale av et spill som passer for barn på 8? Er klar over at grensene er temmelig variable når det gjelder hva foreldre tillater barna på spillfronten. Og det er jammen ikke lett å følge med dersom barna får tilgang på Internett. Jeg har tenkt å legge en del spill og andre ok sider på favoritter, så er det kun disse han får tilgang til å bruke når han er alene. For strengt? Hvor strikte er dere andre? Hvilke pc-regler har dere?
Gjest LoisLane Skrevet 7. november 2005 #7 Skrevet 7. november 2005 Her i huset har det ikke vært nødvendig å sette grenser for PC-bruk ennå. Men niåringen har vært inne på 123spill, jeg har reagert på noen av disse. Pluss at det kan dukke opp veldig mye pop-ups etterhvert. Synes det er viktig at PC'en står på et fellesrom, og at vi har tilsyn med PC-bruken. Jeg sjekker internettlogger med jevne mellomrom. Førsteklassingen vår er for øvrig veldig glad i Josie's dollz.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå