Barbie Skrevet 7. november 2005 #1 Skrevet 7. november 2005 I kveld fikk jeg en telefon fra ei fortvilt venninne. Hun visste ikke helt hvordan hun skulle takle dette som hadde skjedd samme morgen. Hun hadde våknet i morges av at samboeren hennes hadde hoppet ut av senga, og forsvunnet ut på badet. Da han kom tilbake hadde han virket så rar, og hun spurte hva det var med ham. Han fortalte forlegent at han hadde hatt en våt drøm, og at han hadde fått en utløsning mens han sov. Venninna mi spurte hvem han hadde hatt sex med i søvne, men han kunne ikke huske noe ansikt. Han virket veldig flau over hele hendelsen. Venninna mi visste ikke helt hvordan hun skulle takle dette, og av meg kunne hun egentlig ikke få noe trøst. Man kan jo ikke styre hva man drømmer, men samtidig er det jo lite Ok å vite at samboeren din drømmer om andre damer. Jeg vet ikke hvordan jeg ville reagert selv, dersom det var min mann. Egentlig ville jeg vel at han skulle ha holdt kjeft om det. Greit hvis drømmen var om meg , men om den var om noen andre hadde jeg ikke hatt noe ønske om å vite det. Hvordan ville du taklet dette? Flirt det vekk, eller lagd et sant helvete? Jeg er redd samboeren hennes får noen lite trivelige dager nå. Hun har en tendens til å lage krøll ut av "ingenting".
Nella Skrevet 7. november 2005 #2 Skrevet 7. november 2005 Hadde jeg bare ledd litt av og erta litt på gøy bare. Man kan ikke styre drømmene siden, hender jo at jeg drømmer om andre menn selv, ikke alltid jeg får med meg annsiktet eller vet hvem det er. Tror det er helt normalt og jeg ville oppfordret min venninne til å glemme hel greia og spørre om hun noen gang har drømt om noen andre enn sin kjære.
Zaphirre Skrevet 7. november 2005 #3 Skrevet 7. november 2005 Vel, typen har mange sexuelle drømmer, ingen våte så vidt jeg har merket. Men jeg synes det er helt naturlig at han drømmer om sex med fremmede ukjente damer, gjerne uten ansikt han kjenner. Drømmer er jo da du lever ut dine forbudte fantasier, og bare det at han forteller dette til henne forteller om enorm tillit.
Leo Skrevet 7. november 2005 #4 Skrevet 7. november 2005 Du kan fortelle henne at det slett ikke er unormalt og at det blir rimelig søkt å være forbannet på noen for noe de har drømt. Jeg ville vel ikke ha reagert i det hele tatt tror jeg. Evt. kommet med en spøkefull kommentar og deretter glemt hele greia.
Gjest gjest1 Skrevet 7. november 2005 #5 Skrevet 7. november 2005 Hvis venninnen din presterer å bli sjalu på en drøm, har hun virkelig et problem. Alle har seksuelle drømmer, enten man husker dem når man våkner eller ikke. Selv kan jeg huske å ha hatt en seksuell drøm om en gepard for mange år siden - dermed er jeg ikke zoo-fil. En drøm er kun en drøm, og ikke noe man kan styre.
Gjest TomKrus Skrevet 7. november 2005 #6 Skrevet 7. november 2005 Er slikt et problem for henne får hun tømme ham hver kveld.
Samantha Skrevet 7. november 2005 #7 Skrevet 7. november 2005 Trur mannen hinna gjer lurt i å holde kjeft om kven han evt drømte om Det er sjølvsagt heilt normalt med sånne drømmar. Eg ville aldri blitt sur og sjalu for noko sånt. Men hadde eg hatt en kjæreste som svarte: "Jo, eg drømte at eg tok x-dama mi bakfra og at ho sugde meg" så hadde eg nok muligens klikka. Men så lenge eg ikkje hadde fått et sånt svar, så hadde eg berre flirt av heile greia. Må jo vere lov å drømme litt!! Håpar venninda di ikkje lar det gå altfor hardt utover den stakkars mannen sin då...
Gjest Manic Skrevet 7. november 2005 #8 Skrevet 7. november 2005 Som alle andre her har sagt ; man kan EI bestemme sine egne drømmer. Men man kan jo holde kjeft eller ta en liten hvit løgn. Ikke som min eks som simpelten elsket å utbrodere om sine nattlige bekjentskaper fordi han trodde det ville tenne meg...Han tok grundig feil!
Gjest filosofia Skrevet 7. november 2005 #9 Skrevet 7. november 2005 Hjelpe meg... stakkars mann. Og stakkars dame. Alt jeg kan si.
Gjest jamsi Skrevet 7. november 2005 #10 Skrevet 7. november 2005 Tror jeg skal være glad jeg ikke er mann og får våte laken av drømmene mine. For jeg har våte drømmer, som oftest om menn uten ansikt, men noen ganger drømmer jeg om menn jeg kjenner og som jeg i min villeste fantasi (på dagtid) ikke kunne tenke meg et seksuelt forhold til. Og når dette hender våkner jeg kjempeflau, og da hadde jeg heller ikke jeg likt å fortelle noen om den drømmen. Det skjer ting i drømme som man ikke har lyst til å gjøre i virkeligheten.
Gjest Milah Skrevet 7. november 2005 #11 Skrevet 7. november 2005 Jeg hadde i hvertfall ikke blitt sur, men jeg ville heller ikke hatt detaljer.
Gjest Varg-Menja Skrevet 7. november 2005 #12 Skrevet 7. november 2005 Dersom hun reagerer sånn synes jeg heller han burde improvisere og si at han drømte om henne... Det blir for teit å bli sjalu på drømmer.
Gjest Gitte Skrevet 7. november 2005 #13 Skrevet 7. november 2005 Drømmer er jo helt utenfor vår kontroll, så man kan umulig bli sur på sånt. At han fortalte det til venninna di vitner bare om tillit. Hadde det vært min kjære hadde jeg nok mobba han ganske heftig
Superlammet Skrevet 7. november 2005 #14 Skrevet 7. november 2005 Selv om han drømmer at han har seksuell omgang med andre, ansiktsløse damer betyr ikke det at han VIL ha sex med andre damer. Det kan bety noe helt annet enn hva hodet og fantasien vil vise oss. Problemet er at vi ikke alltid klarer å tolke det...
Kittykat Skrevet 7. november 2005 #15 Skrevet 7. november 2005 Han hadde en drøm. Og så? Blir hun sjalu på en drøm, ja da har hun et problem. Det kunne aldri falt meg inn å bli sjalu hvis min samboer kom og fortalte meg at han hadde hatt en våt drøm. Man kan ikke styre drømmer, og som en sier, han sa jo det til venninnen din da. Å ha våte drømmer jo helt normalt. Har selv hatt det og jeg kan være litt flau etterpå.
Caramba Skrevet 7. november 2005 #16 Skrevet 7. november 2005 Himmel. Ble hun virkelig sjalu for noe sånt? Tror jeg hadde ledd av hele greia. Trøst henne med at det er helt naturlig og ingenting å ta på vei for. Det er ikke alt man skal ta så veldig alvorlig her i livet, og drømmer en av de tingene.
Barbie Skrevet 7. november 2005 Forfatter #17 Skrevet 7. november 2005 Nå var det vel ikke meg som var dum her da..? - Men jeg er enig med dere andre. Jeg lurer virkelig på hvor mye pes hun har gitt ham etterpå..
Gjest Jalileh Skrevet 7. november 2005 #19 Skrevet 7. november 2005 Jeg hadde latt det gå. Alle drømmer da... Våte drømmer eller ei.
Nanella Skrevet 7. november 2005 #20 Skrevet 7. november 2005 Jeg sier som mange andre her, blir hun sjalu på en drøm, ja da har hun et problem!! Han kan jo på ingen måte styre dette. Jeg har hatt seksuelle drømmer jeg med personer jeg i virkeligheten ABSOLUTT IKKE kunne tenkt meg. Har også drømt om noen jeg kanskje kunne hatt lyst på, men jeg kan jo ikke styre dette og er vel ikke utro fordi jeg drømte dette??? Om noen drømmer at de maler stuen sin svart er det vel nødvendigvis ikke dette de ønsker når de våkner... Jeg hadde flirt og mobbet han litt ja
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå