Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg måtte ta keisersnitt pga seteleie og smalt bekken med nr 1. Har nå startet prøvingen med nr 2, og lurer på om er helt tilfeldig at førstemann lå i seteleie eller om det er større sjanse enn vanlig for at barn nr 2 også gjør det? 

Hvordan gikk det med dere andre som hadde seteleie med nr 1?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg hadde det med begge mine og en venninne hadde seteleie med nr 2, vanlig med 1 og 3.

Skrevet

Hadde seteleie med nr 1, men vendte babyen 2 uker før termin for å slippe setefødsel med potensielt akutt ks. Ingen av mine 2 andre barn lå i seteleie.

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Seteleie med nr 1. Ble tatt med keisersnitt da det er fast prosedyre på sykehuset her (sykehus uten barneleger). 

Vanlig fødsel med nr 2. Hun lå "riktig" vei. 

Hva statistikken sier vet jeg ikke. Men var ikke noe snakk om større risiko for seteleie da jeg gikk med nr 2. Hørte ikke noe om det fra jordmor og lege. 

Anonymkode: 8ba7f...c0b

AnonymBruker
Skrevet

Førstemann lå i seteleie (vaginal fødsel. Hadde stort nok bekken og ingen andre risikofaktorer, og alt gikk bra). Venter neste nå, og hun har ligget i hodeleie hele veien (uke 37+ nå), krysser fingrene for at det holder seg slik. 

Fikk inntrykk av at for de fleste er seteleie tilfeldig og da er det stor sjanse for at neste ligger riktig vei. Hos noen få kan det skyldes fysiske faktorer (f.eks form på livmor) og da er det større sjanse for at det skjer igjen. 

Anonymkode: c770f...557

AnonymBruker
Skrevet

Venter i disse dager på at minstemann bestemmer seg for og komme. Alle 3 har lagt i seteleie. 

Anonymkode: 0bf7e...ac3

AnonymBruker
Skrevet

Jeg fødte nummer 1 i seteleie.

Nummer 2 og 3 kom riktig vei.

Anonymkode: d7407...b50

AnonymBruker
Skrevet

Førstemann ble født i seteleie, vaginal fødsel. Nummer to kom i hodeleie. Tror seteleie er mest en tilfeldig "feil". 

Anonymkode: a8dff...f9d

Skrevet

Takk for svar :) da et det vel bare å vente å se.

Ønsker ikke et keisersnitt til, høres tøft ut å ta keisersnitt når man har barn fra før å ta seg av. Hadde fryktelig vondt etterpå 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...