Gjest Jaconandersen Skrevet 6. april 2022 #1 Skrevet 6. april 2022 (endret) Jeg har lagt merke til at det er mindre rom for ytringer i kvinnelige miljøer. Etterhvert som kvinner har fått mer makt i det offentlige, så har også ytringsfriheten gått drastisk ned. I dag kjennetegnes Norge av cancel culture, sensur og total konformitet. Er dette egentlig relatert til kvinnelighet? Noe jeg ble overrasket over, når jeg leste om det, er hvor påvirkelige kvinner er. Selv når vi ser på noe så biologisk som seksualitet blir kvinner sterkt påvirket av verden rundt. Preferanse om hårfarge er svært variende blant kvinner, fra område til område, fra land til land. Forskere mener at preferansene handler mer om erfaringer enn noe mer praktisk. Så viss kvinner ser menn de liker på tv, som har svart hår, så liker de bedre svart hår. Om de har opplevd mye positivt med menn som har lyst hår, så har de en preferanse for det. Menns preferanse for kvinners hårfarge var urikkelig. Dersom mor har svart hår, har de som oftest preferanse for det. Ikke fordi de liker mor, men fordi de arver fars preferanse. Slik var det ikke for kvinner, det var ingen sammenheng. Så dersom kvinners følelser og meninger er basert på innput, mer enn biologi og rasjonell tankegang. Så gir det logisk mening at de ser på ord som ekstremt farlig. For når andre hører noe, så tror de at sjansen for at de tror på det er svært høy, mye høyere enn hva de fleste menn tror. En mann vil sjeldent tro at noen endrer mening fordi de hører noen ord, de tar egne valg og når egne konklusjoner basert på fakta de finner selv. Klart nå generaliserer jeg, men nå snakker jeg om gjennomsnitt. Endret 6. april 2022 av Jaconandersen
Nickbert Skrevet 6. april 2022 #2 Skrevet 6. april 2022 Jaconandersen skrev (1 time siden): Så viss kvinner ser menn de liker på tv, som har svart hår, så liker de bedre svart hår. Om de har opplevd mye positivt med menn som har lyst hår, så har de en preferanse for det. Tror du vi er så enkle? 3
Gjest O.G. Skrevet 6. april 2022 #3 Skrevet 6. april 2022 Jaconandersen skrev (1 time siden): Jeg har lagt merke til at det er mindre rom for ytringer i kvinnelige miljøer. Etterhvert som kvinner har fått mer makt i det offentlige, så har også ytringsfriheten gått drastisk ned. Kjenner ikke jeg noe til. Jaconandersen skrev (1 time siden): I dag kjennetegnes Norge av cancel culture, sensur og total konformitet. Er dette egentlig relatert til kvinnelighet? Nei. Jaconandersen skrev (1 time siden): Noe jeg ble overrasket over, når jeg leste om det, er hvor påvirkelige kvinner er. Selv når vi ser på noe så biologisk som seksualitet blir kvinner sterkt påvirket av verden rundt. Preferanse om hårfarge er svært variende blant kvinner, fra område til område, fra land til land. Forskere mener at preferansene handler mer om erfaringer enn noe mer praktisk. Så viss kvinner ser menn de liker på tv, som har svart hår, så liker de bedre svart hår. Om de har opplevd mye positivt med menn som har lyst hår, så har de en preferanse for det. Hvilke forskere mener preferanse er varierende blandt kvinner da og hvilken korrelasjon har det til din påstand om at ytringsfriheten har gått ned`? Jaconandersen skrev (1 time siden): Menns preferanse for kvinners hårfarge var urikkelig. Dersom mor har svart hår, har de som oftest preferanse for det. Ikke fordi de liker mor, men fordi de arver fars preferanse. Slik var det ikke for kvinner, det var ingen sammenheng. og dette har med ytringsfrihet å gjøre? Jaconandersen skrev (1 time siden): Så dersom kvinners følelser og meninger er basert på innput, mer enn biologi og rasjonell tankegang. Så gir det logisk mening at de ser på ord som ekstremt farlig. For når andre hører noe, så tror de at sjansen for at de tror på det er svært høy, mye høyere enn hva de fleste menn tror. En mann vil sjeldent tro at noen endrer mening fordi de hører noen ord, de tar egne valg og når egne konklusjoner basert på fakta de finner selv. Klart nå generaliserer jeg, men nå snakker jeg om gjennomsnitt. Du snakker bare svada.
AnonymBruker Skrevet 6. april 2022 #4 Skrevet 6. april 2022 Øhhh...hæ? Snakk om hummer og kanari, ga ikke mye mening, dette her. Noen har visst glemt å ta medisinen sin i dag, ser det ut til. Anonymkode: a9174...ef4 5
Gjest Jaconandersen Skrevet 6. april 2022 #5 Skrevet 6. april 2022 Nickbert skrev (1 time siden): Tror du vi er så enkle? Utvilsomt, men nå snakker jeg ikke om en gang, men over lengre tid og kontinuerlig.
Gjest Jaconandersen Skrevet 6. april 2022 #6 Skrevet 6. april 2022 O.G. skrev (1 time siden): Kjenner ikke jeg noe til. Nei. Hvilke forskere mener preferanse er varierende blandt kvinner da og hvilken korrelasjon har det til din påstand om at ytringsfriheten har gått ned`? og dette har med ytringsfrihet å gjøre? Du snakker bare svada. Disse forskerne: https://www.google.com/url?q=https://www.ut.edu/uploadedFiles/Academics/CNHS/Health_Sciences_and_Human_Performance/Faculty_Research/Wortham_PosterPresentation2.pdf&sa=U&ved=2ahUKEwjCivbQ2P_2AhUsQvEDHXhcBvEQFnoECAsQAg&usg=AOvVaw1EQG60bGl69BuT4ti_2q-t Står øverst.
Garnfuru Skrevet 6. april 2022 #7 Skrevet 6. april 2022 Kvinner tør ikke si sin mening i offentligheten fordi feministene bestemmer sannheten.
Gjest Jaconandersen Skrevet 6. april 2022 #8 Skrevet 6. april 2022 AnonymBruker skrev (1 time siden): Øhhh...hæ? Snakk om hummer og kanari, ga ikke mye mening, dette her. Noen har visst glemt å ta medisinen sin i dag, ser det ut til. Anonymkode: a9174...ef4 Beklager, skal begynne å ta antipsykotikaen min og litiumet mitt fra nå av.
Gjest O.G. Skrevet 6. april 2022 #9 Skrevet 6. april 2022 AnonymBruker skrev (1 time siden): Øhhh...hæ? Snakk om hummer og kanari, ga ikke mye mening, dette her. Noen har visst glemt å ta medisinen sin i dag, ser det ut til. Anonymkode: a9174...ef4 Vær høflig nå, vi er vitne til mental sykdom.
Gjest Jaconandersen Skrevet 6. april 2022 #10 Skrevet 6. april 2022 O.G. skrev (2 minutter siden): Vær høflig nå, vi er vitne til mental sykdom. Helt sikkert.
AnonymBruker Skrevet 6. april 2022 #11 Skrevet 6. april 2022 Vi går sakte, men sikkert mot et mer inkluderende samfunn for alle kjønn, legninger og kulturer takket være at patriarkatet blir stadig svakere. Å sette foten ned for diverse fober og fantatikere av ymse slag er ikke cancel culture. Anonymkode: 279ee...a0b 3
AnonymBruker Skrevet 6. april 2022 #12 Skrevet 6. april 2022 Jaconandersen skrev (3 timer siden): Jeg har lagt merke til at det er mindre rom for ytringer i kvinnelige miljøer. Må innrømme at det overrasket meg at du tilbringer tid i kvinnelige miljøer. Anonymkode: a5abf...28f 2
Gjest Jaconandersen Skrevet 6. april 2022 #13 Skrevet 6. april 2022 Det overrasker meg ikke overhode at dere går til personangrep istedenfor å diskutere sak. Jeg gidder ikke å bruke mer tid på denne tråden, når dere skal bli så furtne.
Gjest O.G. Skrevet 6. april 2022 #14 Skrevet 6. april 2022 Jaconandersen skrev (23 minutter siden): Disse forskerne: https://www.google.com/url?q=https://www.ut.edu/uploadedFiles/Academics/CNHS/Health_Sciences_and_Human_Performance/Faculty_Research/Wortham_PosterPresentation2.pdf&sa=U&ved=2ahUKEwjCivbQ2P_2AhUsQvEDHXhcBvEQFnoECAsQAg&usg=AOvVaw1EQG60bGl69BuT4ti_2q-t Står øverst. Disse forskerne setter ingen forbindelse mellom hårfarge og ytringsfrihet.
AnonymBruker Skrevet 6. april 2022 #15 Skrevet 6. april 2022 Det er kvinner som fronter konformitet og politisk korrekthet. Egne meninger har de sjelden dessverre, det er mindretallet. Noe som har ødelagt samfunnet vårt. Anonymkode: 1250e...54d
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå