showgirl Skrevet 1. november 2005 #1 Skrevet 1. november 2005 Noen som har malt lakkerte furudører ? Er det mye "pes" med å få vekk lakken på dørene? Og ellers for å få de malt? burde man kanskje heller bare kjøpe nye dører?
monja Skrevet 1. november 2005 #2 Skrevet 1. november 2005 Mamma og pappa malte lakkerte furudører. Først pussa de av lakken med pussemaskin, kvistlakket de få kvistene som var, brukte grunning, malte med oljemaling. Lurer på om de ikke pussa en runde til innimellom malingen? De malte iallefall 2 strøk på den.
sixx Skrevet 1. november 2005 #3 Skrevet 1. november 2005 Du har fått gode råd fra Monja. Hvis du ikke skal ha på lasur...kan det hende du bør vurdere tre strøk maling...det ser du selv. Oljebasert heftgrunn og oljebasert maling. Jeg motivmaler mine dører...så jeg avslutter med et strøk mattlakk.
Gjest vimse Skrevet 1. november 2005 #4 Skrevet 1. november 2005 Jeg har malt mine furudører, og noen av de har jeg faktisk rukket å ta tre lag på, og det ble penest. Mitt tips er å male et lag med veden, deretter et på tvers av veden, så pusse med veldig fint sandpapir, for så å avslutte med et lag med veden igjen. Da blir det glatt og fint uten ujevnheter
sixx Skrevet 1. november 2005 #5 Skrevet 1. november 2005 Sånt liker vi (les: jeg) å høre...jeg har fått en medsammensvoren.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå