AnonymBruker Skrevet 28. februar 2022 #21 Skrevet 28. februar 2022 Vi er en familie på fem- to voksne og tre barn. Vi har stort sett middag for 100-150kr. 3-400 i helgene hvis vi slår til med sushi eller lignende.(lager sushi selv. Skal vi bestille må vi ta hull på tusenlappen🤪) jeg synes selv vi spiser godt og variert. Kjøper rene produkter, lite halvfabrikata og lager ofte store porsjoner som vi fryser ned deler av. Kjøper ferske grønnsaker etter sesong og en god del frosne grønnsaker. Anonymkode: 31d37...4d3 1 1
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2022 #22 Skrevet 28. februar 2022 AnonymBruker skrev (1 time siden): hva i all verden spiser dere for 25 kr. per person? TS Anonymkode: 103f8...1f1 25 eller under,og dette er kun et lite utvalg Gulrot og ingefærsuppe med byggryn og rundstykker. Shepherds pie med linser i stedet for kjøttdeig Enciladas med svarte bønner og søtpotet Bakt søtpotet med indisk daal Gulrot burger med tilbehør i pitabrød og potetbåter Indisk vegetargryte servert med ris Vestafrikansk peanøttsuppe med nan Etiopisk linsegryte Aloo palak Plantebasert lasagne Linsebolognese med brød Anonymkode: 155fc...f0b 12 3
Jdz Skrevet 28. februar 2022 #23 Skrevet 28. februar 2022 Jeg synes ikke det høres så ille ut på fire personer, norske priser på kvalitetsmat tatt i betraktning. Det er selvfølgelig mulig å gjøre det billigere, men jeg tenker at da blir det fort mye søppel/usundt. Vil tippe at jeg selv lå på rundt 100-120 kroner for en person mens jeg bodde i Norge. Har heldigvis både mer å velge i og langt lavere priser der jeg bor nå. 1
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2022 #24 Skrevet 28. februar 2022 AnonymBruker skrev (1 minutt siden): 25 eller under,og dette er kun et lite utvalg Gulrot og ingefærsuppe med byggryn og rundstykker. Shepherds pie med linser i stedet for kjøttdeig Enciladas med svarte bønner og søtpotet Bakt søtpotet med indisk daal Gulrot burger med tilbehør i pitabrød og potetbåter Indisk vegetargryte servert med ris Vestafrikansk peanøttsuppe med nan Etiopisk linsegryte Aloo palak Plantebasert lasagne Linsebolognese med brød Anonymkode: 155fc...f0b Ser ikke mange gode proteinkilder på listen din. Anonymkode: 2bfe4...58e 7
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2022 #25 Skrevet 28. februar 2022 Vi har HelloFresh og betaler 225 per middag ferdig pakket og levert til 4 voksne (5 middager per uke). Da er det rikelig mat til oss som er 2 voksne og 3 barn, kjøtt hver dag om vi ønsker det og oftest ofte til en porsjon eller to til lunsj. Tviler på at vi hadde fått kjøpt ingrediensene noe særlig billigere på butikken - det er masse friske grønnsaker, krydderurter og kjøtt (kylling/svin/prosciutto/fisk/kjøttdeig). Anonymkode: d16c9...586 2
Jdz Skrevet 28. februar 2022 #26 Skrevet 28. februar 2022 AnonymBruker skrev (1 minutt siden): Vi har HelloFresh og betaler 225 per middag ferdig pakket og levert til 4 voksne (5 middager per uke). Da er det rikelig mat til oss som er 2 voksne og 3 barn, kjøtt hver dag om vi ønsker det og oftest ofte til en porsjon eller to til lunsj. Tviler på at vi hadde fått kjøpt ingrediensene noe særlig billigere på butikken - det er masse friske grønnsaker, krydderurter og kjøtt (kylling/svin/prosciutto/fisk/kjøttdeig). Anonymkode: d16c9...586 HelloFresh er gull! Hadde det et halvt års tid i fjor og vuderer å begynne med det igjen. Vi har gjenbrukt en del oppskrift og sparer nok litt på å kjøpe ingrediensene i butikken i stedet, men tror ikke det er mye.
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2022 #27 Skrevet 28. februar 2022 AnonymBruker skrev (2 minutter siden): Vi har HelloFresh og betaler 225 per middag ferdig pakket og levert til 4 voksne (5 middager per uke). Da er det rikelig mat til oss som er 2 voksne og 3 barn, kjøtt hver dag om vi ønsker det og oftest ofte til en porsjon eller to til lunsj. Tviler på at vi hadde fått kjøpt ingrediensene noe særlig billigere på butikken - det er masse friske grønnsaker, krydderurter og kjøtt (kylling/svin/prosciutto/fisk/kjøttdeig). Anonymkode: d16c9...586 Som i ferdig laget? Jeg trodde hello fresh bare hadde matkasser? ts Anonymkode: 103f8...1f1
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2022 #28 Skrevet 28. februar 2022 AnonymBruker skrev (Akkurat nå): Som i ferdig laget? Jeg trodde hello fresh bare hadde matkasser? ts Anonymkode: 103f8...1f1 Nei ikke ferdig laget - maten lages fra bunnen utenom slikt som mayonaise, også sauser og kjøttkaker og slikt. Ingrediensene kommer pakket i papirsposer - 1 pose per oppskrift. Helt genialt, lite halvfabrikata sammenlignet med godt levert, og god kvalitet og smak på det synes jeg. Anonymkode: d16c9...586
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2022 #29 Skrevet 28. februar 2022 AnonymBruker skrev (11 minutter siden): Ser ikke mange gode proteinkilder på listen din. Anonymkode: 2bfe4...58e Liner og bønner er gode proteinkilder Anonymkode: 74a1c...a01 10 1
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2022 #31 Skrevet 28. februar 2022 AnonymBruker skrev (11 minutter siden): Ser ikke mange gode proteinkilder på listen din. Anonymkode: 2bfe4...58e Da må du sjekke synet ditt! Men med det sagt har jeg ikke spesifisert hver eneste ingrediens i oppskriftene pluss at man får fint i seg det man trenger av proteiner hver at så lenge man spiser variert og nok kalorier. Man må ikke spise døde dyr(om det var det su siktet til) for å få i seg proteiner. Anonymkode: 155fc...f0b 4
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2022 #32 Skrevet 28. februar 2022 AnonymBruker skrev (1 time siden): Ser ikke mange gode proteinkilder på listen din. Anonymkode: 2bfe4...58e Linser, bønner, byggryn, nøtter…..alt dette er proteinkilder, så nesten alle rettene i denne menyen inneholder proteiner. Det er ikke bare kjøtt og egg som gir protein. Personlig så syntes jeg denne menyen virker veldig god og fristende. Ga meg i allefall flere ideer Anonymkode: 50ff9...422 12 1
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2022 #33 Skrevet 28. februar 2022 20 til 150 kroner per person. Noen ganger har vi purre- og potet-suppe eller tomatsuppe med egg. Andre ganger prøver vi ut noe helt nytt og må kjøpe inn en haug med nye ingredienser. Vil tippe gjennomsnittsmiddagene våre koster 50-70 kroner. Anonymkode: 7b803...25f
skruf Skrevet 28. februar 2022 #34 Skrevet 28. februar 2022 Jeg har egentlig ikke regnet nøyaktig ut hva vi bruker pr middag (3 voksne,,,,eller, 2 foreldre og 1 attenåring), men vi ukeshandler og da kommer det på ca 1500kr for ei uke. Det er inkludert ting som dopapir, vaskepulver, hund og katte-snop, deo, zalo, et par pils til mannen osv. Tidligere lå vi på mye høyere sum hver uke, men tok grep for et par år siden og fikk matbudsjettet skikkelig med. Sjekker alltid appen Mattilbud og planlegger middag rundt den. Handler grønnsaker og sekker med linser, ris og pasta på en innvandrerbutikk (mye billigere og større utvalg). Kjøper fisk hos den lokale fiskehandleren, kjøper da ofte ekstra av dagens tilbud og fryser ned. Kuttet ned på kjøttmiddager og har mest vegetar eller fisk. De fleste butikkene her har egne kurver på kjølerommet med diverse matvarer til halv pris pga dato. Kjøper alltid mat der. Maten er ikke gammel og uspiselig etter dato. Fryser også med. Lager mye one-pot-gryter i større mengder og har rester. Når vi f.eks har fisk så damper jeg ekstra fisk og poteter, dagen etter bruker jeg restene til å lage plukkfisk. Masse grønnsaker, og helst grønnsaker etter sesong da de er billigere. I fjor startet jeg opp med kjøkkenhage og fikk mye grønnsaker fra egen hage, inkludert poteter. Det skal jeg gjøre i år også, koselig å holde på med, og kjekt å være selvforsynt med grønnsaker og urter. Erstattet typiske kjøttdeigmiddager med linser eller kidneybønner. Både nachos og taco smaker bedre med kidneybønner synes jeg. Kjøper heller ikke tacokrydder, lager selv. Linser og bønner er billig, sunt og god kilde til proteiner, Bruker litt tid på planlegging hver torsdag. Sjekker fryser, skuffer og skap, og sjekker mattilbud-appen over ulike tilbud på ulike butikker også setter vi opp ukesmeny fredag-torsdag. Skriver detaljert handleliste også drar mannen min og meg ut på handlerunde torsdag etter middag. Fiskehandleren tar jeg på dagtid da den butikken stenger tidlig. Som oftest blir det rema+innvandrerbutikken, og innom Coop og bunnpris hvis det er noen gode tilbud der. Er litt kjedelig, men har fått rutine på det og vi har halvert kolonialbudsjettet vårt. 2
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2022 #35 Skrevet 28. februar 2022 AnonymBruker skrev (2 timer siden): Hørtes mye ut.. Handlet for 200 kr i dag, og vi har da middag til i dag, tirs, ons og fredag. vi er tre stk. Da har vi riktignok viltkjøtt i fryseren til en av dagene, så kjøpte bare poteter til den dagen. Anonymkode: 56283...e8e Oi, det var billig. Vil du dele hva du kjøpte? Anonymkode: 8345c...0ac
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2022 #36 Skrevet 28. februar 2022 AnonymBruker skrev (3 timer siden): hva i all verden spiser dere for 25 kr. per person? TS Anonymkode: 103f8...1f1 Fiskekaker, ris og frosne grønnsaker. Fiskepinner med samme tilbehør. Eller karbonader/kjøttkaker med potetmos. Frossenpizza. Billig mat for to blir lett søppelmat, men greit nok innimellom. Anonymkode: 2853c...dd7 1
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2022 #37 Skrevet 28. februar 2022 Rema har vel fremdeles middag til under hundrelappen, Coop Extra sin billigmiddag… For 300 kr pr middag bruker man tre pakker karbonadedeig til en spaghettimiddag med tre glass av den dyreste pastasausen da? Eller lunsjkaker fra varmdisken på meny pluss tilbehør. Anonymkode: f5a04...5a5 1
AnonymBruker Skrevet 28. februar 2022 #38 Skrevet 28. februar 2022 Jeg alene bruker mellom 10-25kr for en middag. Bruker mye ris, grønnsaker, linser (tørre, ikke på boks) osv. Anonymkode: 601ed...4b9
AnonymBruker Skrevet 1. mars 2022 #39 Skrevet 1. mars 2022 AnonymBruker skrev (17 timer siden): Er det veldig mye? Hva pleier dere andre barnefamilier å spise middag for? Anonymkode: 103f8...1f1 Går fort 200 eller mer for 2 voksne og 2 barn. Har mye grønnsaker og kjøtt. Men har sett mange bruke en pakke kjøttdeig til taco for 4-5 personer.. Bruker 2. Men er dyrt og ikke alle tar seg råd til det. Syns ikke det er riktig som mange gjør og ta mest kjøtt og bare litt til barna. Når de er tenåringer spiser de en del så det blir bare så feil! De som bruker 100kr.. De har kanskje bare gulrøtter til maten.. Anonymkode: c9dce...af0 1
AnonymBruker Skrevet 1. mars 2022 #40 Skrevet 1. mars 2022 AnonymBruker skrev (16 timer siden): 2 voksne og 2 tenåringer: 50- 100 kr per middag. 200 kr hvis vi skal ha noe ekstra godt. Vi handler for en uke av gangen. Store kvanta og fryser ned. Anonymkode: 77c52...6c3 Hahaha.. kjøttdeig koster 60-70kr..Og kjøtt generelt 50-100 minst pr pakke. Steike så lite dere må spise da?? Ikke tilbehør? Ikke grønnsaker , saus,poteter eller ris? Er det pizza det går i? Anonymkode: c9dce...af0 2
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå