Gå til innhold

Er kvinnebryst erogene?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Det er liten tvil om at de fleste av oss med utovertiss elsker damebeyster. Vi liker å se på dem, ta på dem, kjærtegne vortene med munn og tunge osv. Er det noe dere damer kun lar oss få lov til for dere vet vi elsker det, eller er det også noe som gir dere gode følelser? Dersom mine mannlige brystvorter blir berørt, gir det meg ingen ting; kun svak smerte

Jeg spør som en tenåring, men er 50+ og burde sikkert vite svaret selv by now😅

Anonymkode: 56aa8...4f6

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg tror mannlige og kvinnelige bryster er like (lite) erogene. Og dette er nok individuelt. Jeg er kvinne og opplever ikke mine brystvorter som spesielt erogene. Men det er klart, en tent mann som elsker brystene mine er jo hot.

Anonymkode: 8d59f...5bb

Skrevet

Mine brystvorter er ekstremt erogene. Det er den siste (mtp rekkefølge) plassen jeg kan få stimuli, for ellers blir det alt for mye for meg. Men når jeg allerede er i gang med alt annet, så kan definitivt stimulering av brystvorter (klyping, kiling, suging, slikking) bidra til orgasme.

Det samme gjelder faktisk mannen. Han er også ekstremt følsom på brystvortene, og stimuli kan bidra til hans orgasme også. Men tar du han eller meg på brystvortene uten at vi er tent allerede, så er det bare ubehagelig. Må varmes opp skikkelig først. 😅

Så dette er åpenbart veldig individuelt.

Anonymkode: 28832...2a0

  • Liker 1
Skrevet

Både min mann og jeg tenner ved stimuli av brystvortene. Også litt hard stimuli som bruk av tenner eller klyping.

Skrevet

Jo de er erogene.

Anonymkode: dd345...11f

  • Liker 2
Skrevet

Ja mine er erogene kommer bare mannen legger tunga på de

Anonymkode: e1259...52e

  • Liker 2
Skrevet

Med rett behandling av dem har jeg opplevd å få orgasme, så svaret er JA!

  • Liker 6
Skrevet

Jeg er absolutt for puppe oppmerksomhet 😁 Kvinner er nok forskjellige på dette punktet (også) Men heeey til puppekos for min del.. Kan desidert bli opphisset om pupper er det første som får bli med på leken og det er overhode ikke feil om det er fokus og stimuli på de underveis... Men noe sånn hard stimuli som klyper og biting er ikke min greie igjen.. 

  • Liker 4
Skrevet

Mine er definitivt erogene, imens bestevenninna mi får null ut av det, du kunne like gjerne slikket henne på kneet. 

Opplever det samme med menn, når jeg utforsker kroppen til en ny partner og finner ut av hva de liker eller ikke, så er det noen som liker/elsker når man leker med brystvortene deres og andre hvor det ikke gjør noe for dem, eller som til og med synes det er litt ubehagelig. 

Jeg tipper de fleste får litt ut av det bare i sånn at det er deilig med hender og tunge på kroppen under forspill nærmest sånn uansett hvor det er. Men om formålet er å tilfredsstille kvinnen, så er det alltid en god ide å finne ut hva som faktisk er hennes erogene soner ;)

Anonymkode: b7ecf...9c6

Skrevet

Eksen likte ikke at jeg tok på brystene hennes engang. Nåværende dame vil at jeg skal klå og suge på dem, og hun tenner på det. Går vel på personlig preferanse.

Anonymkode: b7624...42e

Skrevet

P-piller gjør dem veldig usensitive, og har ikke kjent brystvortene mine på mange år.

Men etter tredje vaksinedose har de plutselig blitt mer sensitiv. Nå kan jeg kjenne det om jeg klyper litt lett i dem eller stryker litt hardt over dem 😳

Men selv om jeg aldri har følt det har vært en erogen sone, så har det gitt meg noe, når mannen jeg har vært med har blitt opphisset av dem. Alt som inngår i sex trenger ikke alltid å gi begge parter fysisk stimulering. 

Anonymkode: 80382...6ca

Skrevet

Jeg kan få organer av at mannen min koser med brystkreft mine.  Jeg elsker det! 

Anonymkode: 4fbf6...073

  • Hjerte 1
Skrevet
AnonymBruker skrev (1 time siden):

Jeg kan få organer av at mannen min koser med brystkreft mine.  Jeg elsker det! 

Anonymkode: 4fbf6...073

Orgasme*!!!

Anonymkode: 4fbf6...073

Skrevet

Stimuli av brystene mine gir meg ingenting. Mistet følelsen i brystvortene etter at jeg (dessverre) la inn silikon.

Anonymkode: 1f2cb...e52

Skrevet

Puppene er ikke erogene, brystvortene derimot kan få meg til å komme i det noen nærmer seg de😅 

Anonymkode: fb0c9...51a

Skrevet

Kan vi slutte å bruke «vorter». Så vulgært. Jeg foretrekker å kalle det nippler

Anonymkode: cb55b...384

Skrevet
AnonymBruker skrev (3 timer siden):

Kan vi slutte å bruke «vorter». Så vulgært. Jeg foretrekker å kalle det nippler

Anonymkode: cb55b...384

Det må du ta opp politisk eller med Språkrådet 

Fra Store Medisinske Leksikon:

"Brystvorten er en pigmentert forhøyning på hver side av brystet, med et mørkfarget, sirkulært område omkring. Det mørke området kalle….."

Men det er håp; fra samme artikkel:

"OGSÅ KJENT SOM mamilla, papilla mammaria"

Som nevnt i hovedinnlegget; vi menn elsker å kose med papilla manmaria  😉😍

TS

Anonymkode: 56aa8...4f6

  • Liker 3
Skrevet

Individuelt hvor følsomme og erogene nipler folk har. Mine virker dessverre ikke noe særlig. Bare av og til jeg har opplevd at puppekos gir meg noe. Min mann har derimot nipler som er svært følsomme, og han elsker at jeg koser med dem. Blir ekstatisk. Så folk bør ikke glemme at menn også kan ha en veldig erogen sone der. Dog luke individuelt hos menn som hos kvinner. 

Anonymkode: 9242b...957

Skrevet

Jeg hadde null nytte av dem før jeg møtte han som nå er kjæresten min. Med han er de sensitive som bare det 😅 

Anonymkode: 9c6d0...092

Skrevet

Tråden er ryddet for avsporing. Elaine Marley, mod. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...