lil Skrevet 26. oktober 2005 #1 Skrevet 26. oktober 2005 Vi skal ha barnevakt for første gang, og det er to jenter i 8. klasse som skal sitte. Hva burde jeg betale dem? De skal sitte fra ca halv 9 til ca 1-2, men jeg kommer til å be dem om å komme ca halv 8. Ungene er lagt når vi går, og sover forhåpentligvis hele tiden Jeg prøvde å spør hva de skulle ha, men det ville de absolutt ikke si
Gjest Gjest Skrevet 26. oktober 2005 #2 Skrevet 26. oktober 2005 Her jeg bor er det vanlig med 30 kroner pr time for et barn. 50 kroner for to.
Gjest Gjest Skrevet 26. oktober 2005 #5 Skrevet 26. oktober 2005 Vi skal ha barnevakt for første gang, og det er to jenter i 8. klasse som skal sitte. Hva burde jeg betale dem? De skal sitte fra ca halv 9 til ca 1-2, men jeg kommer til å be dem om å komme ca halv 8. Ungene er lagt når vi går, og sover forhåpentligvis hele tiden Jeg prøvde å spør hva de skulle ha, men det ville de absolutt ikke si ← hva synes du ungene dine er verd da? hva ville du selv tatt? Du overlater noen et ansvar, så betalingen synes jeg du selv skal sette.
lil Skrevet 26. oktober 2005 Forfatter #6 Skrevet 26. oktober 2005 Hva jeg syntes ungene mine er verdt..? Rart svar, selvsagt er de verdt all verden! Men jeg blakker meg da ikke totalt ut på barnevakt selv om jeg syntes det 150 hver syntes jeg hørtes greit ut, noen som syntes det er kjipt? Kan nevne at vi sponser pizza, brus og digg i tillegg
~sikka~ Skrevet 27. oktober 2005 #7 Skrevet 27. oktober 2005 Hva jeg syntes ungene mine er verdt..? Rart svar, selvsagt er de verdt all verden! Men jeg blakker meg da ikke totalt ut på barnevakt selv om jeg syntes det 150 hver syntes jeg hørtes greit ut, noen som syntes det er kjipt? Kan nevne at vi sponser pizza, brus og digg i tillegg ← Synes det høres helt fint ut.
pinnestol Skrevet 27. oktober 2005 #8 Skrevet 27. oktober 2005 hva synes du ungene dine er verd da? hva ville du selv tatt? Du overlater noen et ansvar, så betalingen synes jeg du selv skal sette. ← Merkelig svar.... Pris på barn har vi ikke her i norge, og hun bad om et råd, et råd om hva som er normalt å betale for barnevakt. Kan ikke se at hun spurte om prisen på et barn... (du får svar som fortjent, kjære gjest..)
Gjest Gjest Skrevet 28. oktober 2005 #9 Skrevet 28. oktober 2005 Hva om det bare er en barnepasser i samme tidsperiode? 150 da også eller.......
pinnestol Skrevet 28. oktober 2005 #10 Skrevet 28. oktober 2005 Hvis det bare er en jente som passer, ville jeg nok ha vært litt mer rundhåndet enn kr 150 for en hel kveld. Synes kanskje 200 - 250 hadde vært passe.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå