Gå til innhold

FHIs forslag til tiltakspakker slaktes: - Uakseptabelt, mener forsker


Anbefalte innlegg

Skrevet
Sitat

– Man åpner for inngripende tiltak bare det knaker litt i helsevesenet. Det er helt uakseptabelt, sier Vogt, som er postdoktor ved Universitetet i Oslo (UiO).

– Jeg mener det må være selvsagt at helsevesenet kan håndtere ganske alvorlige smittebølger uten tiltak i det hele tatt, slik man har gjort med influensa i alle år. Det ser ikke pakkene ut til å ta høyde for, sier Vogt.

https://www.aftenposten.no/kultur/i/dnQn5j/den-unge-sangeren-kan-bli-rammet-hardt-i-neste-smitteboelge-forsker-me

Hele artikkelen anbefales. 

Godt det tas et oppgjør med tiltakshungeren til norske helsemyndigheter. Det er på tide at andre ting vurderes høyere.

Noe bør man ha lært av den siste runden med unødvendige tiltak. 

Er vel kanskje på tide å gjøre noen strukturelle endringer i helsevesenet også, dersom lederne ikke klarer å gjøre jobben sin uten å pushe tiltak på befolkningen.

  • Liker 3
  • Hjerte 1
×
×
  • Opprett ny...