Gjest Gjest_Tilli_* Skrevet 25. oktober 2005 #1 Skrevet 25. oktober 2005 Etter at naboene fikk barn i høst har min søte, rare lille go´ing på snart 5 år bestemt seg for at hun også vil være baby. Hun ligger på gulvet på et teppe og spreller, forlanger å få drikken sin i tåteflaske, krever å få smokk og når jeg sier nei suger hun på tommelen i stedenfor, gråter sånn som babyer gjør, og vil bli båret rundt på armen stort sett hele tida. På lørdag laget hun et veldig spetakkel i butikken, da hun forlangte at jeg skulle kjøpe bleier til henne. Hun lå på gulvet foran bleiehyllen og skrek i sinne! Prøvde å fortelle henne at bleiene ikke passer henne lenger, men hun trodde ikke på meg. Siden lørdag har hun tisset i sengen 2 netter på rad og også en gang på dagtid. Kan ikke noen si meg at dette er helt normalt, og at det går over av seg selv om, si en uke eller to...?
Leanne Skrevet 25. oktober 2005 #2 Skrevet 25. oktober 2005 Du kan jo prøve å være med på leken.. kjøp noen bleier og smokker og gi dette til henne. Men husk å trekke fram alle "negative" sidene ved å være baby.. - de ser ikke på tv - de legger seg tidlig / må sove på dagen - spiser baby grøt (kjøp gjerne mais grøt eller lignende, med litt spesiell smak) - de drikker ikke brus får heller ikke godterier eller kjeks - de kan ikke tegne eller leke med dukker osv... Hvis du behandler henne som en baby noen timer går hun sikkert fort lei, og skjønner det er bedre å være stor jente, for de kan jo finne på så mye spennende! Lykke til
Thomasine Skrevet 25. oktober 2005 #3 Skrevet 25. oktober 2005 Du kan jo prøve å være med på leken.. kjøp noen bleier og smokker og gi dette til henne. Men husk å trekke fram alle "negative" sidene ved å være baby.. - de ser ikke på tv - de legger seg tidlig / må sove på dagen - spiser baby grøt (kjøp gjerne mais grøt eller lignende, med litt spesiell smak) - de drikker ikke brus får heller ikke godterier eller kjeks - de kan ikke tegne eller leke med dukker osv... Hvis du behandler henne som en baby noen timer går hun sikkert fort lei, og skjønner det er bedre å være stor jente, for de kan jo finne på så mye spennende! Lykke til ← Ja, sier meg enig med Leanne. Ikke en unormal oppførsel fra de som nettopp har blitt storebrødre/søstre. Vet at det var naboen i ditt tilfelle, men allikevel... Bær over med henne, behandle henne som en baby og så går det sikkert over når hun vil gjøre ting som babyer ikke kan.
Gjest Gjest_Tilli_* Skrevet 25. oktober 2005 #4 Skrevet 25. oktober 2005 Hmm, så dere mener hun bør få viljen sin da? Jeg har liksom vært fast bestemt på å ikke gi etter i denne saken jeg...... vil hun ikke forstå at bare hun trasser lenge nok så får hun det som hun vil? Og, hun har jo tisset på seg (trolig med vilje) hva vil hun ikke da gjøre når hun får på seg bleie igjen?
Thomasine Skrevet 25. oktober 2005 #5 Skrevet 25. oktober 2005 Tror ikke du skal være redd for at hun vil være baby igjen... Ikke deilig med bæsj klint utover i rompa, aldri spise godteri, spise vond babygrøt, leke med venner, ha på smekke osv. Hvis du er like mye med "på leken" som hun er - kanskje til og med enda mere vil jeg tippe på at hun gir seg etter noen dager...
Gjest Gjest_Tilli_* Skrevet 25. oktober 2005 #6 Skrevet 25. oktober 2005 Tror ikke du skal være redd for at hun vil være baby igjen... Ikke deilig med bæsj klint utover i rompa, aldri spise godteri, spise vond babygrøt, leke med venner, ha på smekke osv. Hvis du er like mye med "på leken" som hun er - kanskje til og med enda mere vil jeg tippe på at hun gir seg etter noen dager... ← Kanskje jeg skal prøve dette da, leke med på alvor... håper dere har rett angående det med bleiene altså, for det har jeg ikke lyst til at hun skal begynne med igjen.
Leanne Skrevet 25. oktober 2005 #7 Skrevet 25. oktober 2005 Det går nok bra skal du se. Så fort hun skjønner at det egentlig er veldig kjedelig å være baby vil hun nok gi seg med dette. Det er jo mye mer spennende å være stor jente og kunne tegne, male, se på tv, hjelpe mamma med å lage middag osv.. Hvis du virkelig er med på leken, og ikke lar henne gjøre ting som små babyer ikke kan.. så går hun fort lei til barne tv begynner, eller til de voksne skal spise pannekaker, og hun må få grøt... Lykke til da Fortell oss gjerne hvordan det gikk
Lille Ballerina Skrevet 25. oktober 2005 #8 Skrevet 25. oktober 2005 Ei venninne av meg hadde samme greiene med sin datter (4 år) da hun ble storesøster. De behandlet henne som en baby, og tok vekk alle tingene som en baby ikke kan gjøre. Det tok omtrent 2 timer, så gadd hun ikke være baby mer
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå