Gå til innhold

Får barna vite når foreldrene dør?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Min mann har ikke hatt kontakt med faren sin på mange år, men vet nå at faren er syk. Han var på besøk hos han, men faren ønsker ikke å ha kontakt.

Min mann ønsker å gå i begravelsen, men er usikker på om han vil få vite om faren dør. Eller om dette er noe han gjerne vil få rede på med tanke på arveoppgjør ol, som kommer senere?

Er det noen som vet noe om dette, for han ønsker virkelig å gå i den begravelsen.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg kan ikke gi deg noe direkte svar, men et tips. Kunne mannen din tatt kontakt med presten på det stedet begravelsen vil finne sted og legge frem saken for h*n?

Hvis han vil forsøke en siste gang å få kontakt med sin far, kan kanskje presten gjøre et forsøk. Eventuelt kan han "kvitre" litt etter at dødsfallet er et faktum. Mange prester er noen drevne ringrever i sånn type problematikk. :)

Skrevet

Du kan jo også prøve å søke jevnlig her, eller her

(den siste linken fungerte ikke for meg i dag .. men den skal virke.. så den er kanskje bare nede akkurat nå)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...