ntrane Skrevet 1. februar 2022 #1 Skrevet 1. februar 2022 Spør for venninne: Barnet har ingen symptomer, faktisk helt i tipp topp. Jeg og samboer er syke med tett nese, lett hoste og jeg har noe hodepine i tillegg. Ellers er vi litt slappe. Vi har testet oss kanskje 7 ganger negativt. Kan barnet sendes i barnehage?
SjiraffenLaffen Skrevet 1. februar 2022 #2 Skrevet 1. februar 2022 Har barnet testet positivt for corona?
Paulinetta Skrevet 1. februar 2022 #3 Skrevet 1. februar 2022 Så lenge barnet ikke er nærkontakt til koronasyke foreldre (eller andre) trenger dere ikke teste det. Jeg hadde nok testet, bare for å være på sikre siden. Barnet kan gå i barnehagen enten foreldrene blir positive eller ei, så fremt det holder seg symptomfritt og tester negativt. 1
Lykkeligliten Skrevet 1. februar 2022 #4 Skrevet 1. februar 2022 Ja barnet kan gå i barnehagen. Jeg har testet positivt for korona virus, barnet mitt kan i barnehagen så lenge vi tar test før barnehagen hver dag. Velger å holde barnet hjemme for å skjerme barnehagen for smitte, kan jo smitte selvom man ikke har det selv. Men i dette tilfelle hvor foreldrene tester negativt ville jeg sendt ☺️
lille pille Skrevet 1. februar 2022 #5 Skrevet 1. februar 2022 Det er mye forkjølelse nå. Hvis de er syke og har testet negativt mange ganger, og barnet er i form, så er det ok å sende i barnehage.
Anbefalte innlegg