Gjest Gjest Skrevet 21. oktober 2005 #1 Skrevet 21. oktober 2005 Noen som kan dette skikkelig? Hvordan søker man så man får opp stedet hvor man bor her i norge, eller hvem som helst annen adresse? Jeg får opp oslo dersom jeg søker "oslo" men hvordan kan jeg søke akershus eller en gate som heter huldresvingen og slikt? Tips mottas med stor takk fra de som er flinke her!
Gjest Violetta Skrevet 21. oktober 2005 #2 Skrevet 21. oktober 2005 Tror ikke det går, men du kan zoome deg inn der du bor om det ligger inne bilde med god oppløsning. Ikke alle steder har det.
Gjest Gjest Skrevet 21. oktober 2005 #3 Skrevet 21. oktober 2005 Jo, det skal gå ann å søke frem adresser.
Gjest LilleLinda Skrevet 21. oktober 2005 #4 Skrevet 21. oktober 2005 Når du har kommet deg nærme innpå en by kan du skrive hele eller deler av gateadressen og den zoomer innpå riktig sted. Dette går også på kjente hoteller, fornøyelsesparker etc. I Norge har den ikke satt så mange gatenavn, men den finner steder når du er "nærme" nok.. Det er lettere i USA. Der har de mer detaljerte vei- og stedsnavn. Jeg skriver navnet inn i samme linjen øverst til venstre der man skriver byen man vil til..
Christian__ Skrevet 21. oktober 2005 #5 Skrevet 21. oktober 2005 hvis du skal søke på steder i Norge så er det bedre å gå innpå www.norgeibilder.no der er det bedre oppløsning og letter
Gjest Violetta Skrevet 22. oktober 2005 #6 Skrevet 22. oktober 2005 hvis du skal søke på steder i Norge så er det bedre å gå innpå www.norgeibilder.no der er det bedre oppløsning og letter ← Takk for link! Veldig bra det også, mye klarer og bedre oppløsning som du sier.
Gjest LilleLinda Skrevet 22. oktober 2005 #8 Skrevet 22. oktober 2005 Jeg sjekket norgeibilder nå, og jeg fant ikke huset mitt! På Google earth kunne vi zoome ned og se konturene og fargene på hagemøblene i hagen til og med! Enkelte andre steder var norgeibilder hakket bedre i fargegjengivelse, og litt bedre oppløsnong enn google earth, men jeg synes i hvert fall google earth er jevnt over mye bedre! (Jeg har søkt i Drammen, og er overrasket over at Google er bedre enn den norske siden!)
Gjest Den undrende Skrevet 22. oktober 2005 #9 Skrevet 22. oktober 2005 Google Earth har kartlagt mest USA. Andre land finner man detaljert bare storbyer, eller ikke noe. På google Earth er Norge dekt i svært liten grad. Det som er best å bruke for Norge er http://www.finn.no/kart/ (husk å velge satelitt) men det er fortsatt bare byer og tettsteder som er kartlagt med satelitt.
minienthe Skrevet 22. oktober 2005 #10 Skrevet 22. oktober 2005 google earth er ihvertfall ikke oppdatert noe særlig de siste fem årene i drammen og lier distriktene
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå