Gå til innhold

Kan noen gi meg oppskrift på ferdig kjøpt pita brød, kort og enkelt forklart?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har flyttet for meg selv for ikke så lenge siden, så jeg vet jeg fremstår dum nå men det er bare det at jeg ikke er vandt til å lage mat selv. Jeg gjør det selvfølgelig nå. Men, jeg søkte på nett og jeg forstår ikke oppskriftene som står der, synes det er komplisert å forstå slik det er skrevet der. 

Kan noen gi meg oppskrift på hvordan jeg tilbereder maten, fra start til slutt, kort og enkelt forklart? (plis ikke så mange vanskelige ord takk). Og ja, jeg skal ha dette til lunsj senere fordi jeg har lyst 🥰 

Anonymkode: 00f38...4b9

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg mener ikke pitabrød som man lager selv, jeg mener det som er ferdig fra butikk. Ts

Anonymkode: 00f38...4b9

Skrevet

Du kan fylle de ferdigkjøpte pitabrødene med alt du har lyst på :)

Du kan kjøpe et par kyllingfileter som du skjærer opp selv (jeg legger dem i pannen og skjærer opp i små biter mens de steker), og så kjøper du tomater som du kutter opp og all den salat du har lyst på. Du kan også kjøpe ferdigstekt kylling som er ment å bruke direkte i salatblanding eller i for eksempel pitabrød. Bruk den dressingen du synes er best, og gjerne strimlet ost!

Anonymkode: 7e7cd...d75

  • Hjerte 1
Skrevet

Sett ovnen på 200 grader, vanlig varmluft. Når ovnen er varm (en lampe slukker) sett inn brødene på en rist midt i ovnen. Stek i 5 minutter, sett på alarm. Sjekk om de er ferdig ved å åpne døren og se om de er blitt lys gulbrune på deler av toppen. Hvis ikke, stek to minutter til. Ta ut rista, husk grytekluter, sett rista oppå ovnen, ikke på benken fordi rista er varm. La pitabrødene ligge et par minutter til er blitt litt kjøligere. Sjekk om de er kjølige nok til å ta i ved å stikke fingeren fort borti. Hvis de ikke er kjølige nok, vent litt til. Når de er kjølige nok til å ta i, ta dem av risten (pass deg for risten, den kan fortsatt være varm). Så skjærer du en flik av hver pita, noen ganger er det en stiplet linje. Da kommer du til hullet inni og kan fylle den med det du vil. Jeg bruker salat, løk, agurk, tomat og enten leverpostei eller kylling. Du kan kjøpe ferdig stekt og oppdelt salatkylling i butikken som er fin å bruke. Lykke til!

Anonymkode: b6565...1dc

  • Liker 2
  • Hjerte 1
  • Nyttig 2
Skrevet

- du kan også bare enkelt varme pitabrødene så vidt i en stekepanne.

 

Anonymkode: 7e7cd...d75

  • Liker 1
  • Hjerte 1
Skrevet
AnonymBruker skrev (34 minutter siden):

selv (jeg legger dem i pannen og skjærer opp i små biter mens de steker), og

TS, merk at dette kan du ikke gjøre hvis du har Teflonpanne, for da ødelegges belegget. Da må du skjære det opp på en fjøl først.

Anonymkode: b6565...1dc

  • Liker 1
  • Hjerte 1
Skrevet
AnonymBruker skrev (3 minutter siden):

TS, merk at dette kan du ikke gjøre hvis du har Teflonpanne, for da ødelegges belegget. Da må du skjære det opp på en fjøl først.

Anonymkode: b6565...1dc

Det har du rett i, men hun kan bruke plastredskaper som er beregnet for Teflonpanne. Etter hvert som kyllingfileten stekes, går det greit å løsne små stykker av den selv om man ikke akkurat bruker kniv.

Anonymkode: 7e7cd...d75

  • Hjerte 1
Skrevet

Hva vil du ha oppskrift på? Hvordan du steker pitabrød fra butikken? Eller hvordan du lager fyll til dem?

Anonymkode: a564e...f95

  • Hjerte 1
Skrevet
AnonymBruker skrev (22 minutter siden):

Så skjærer du en flik av hver pita, noen ganger er det en stiplet linje.

Du må nok bruke mindre vanskelige ord. 

Anonymkode: a564e...f95

  • Hjerte 1
Gjest Adobyen
Skrevet

Jeg synes det er supert at du vil begynne å lage mat.  Det er mange fine nettsider som forklarer godt og viser med både bilder og film.  Jeg synes at denne er veldig fin, og anbefaler deg å titte innom

https://www.matstart.no

Skrevet

Takk for alle svar ❤️ Hva med kjøttdeigen? Tusen takk 😍Ts

Anonymkode: 00f38...4b9

Skrevet
AnonymBruker skrev (2 minutter siden):

Takk for alle svar ❤️ Hva med kjøttdeigen? Tusen takk 😍Ts

Anonymkode: 00f38...4b9

Du sier jo ingenting i hovedinnlegget om hva du vil ha som fyll? Kjøttdeig og?

Anonymkode: fe759...70e

Skrevet
AnonymBruker skrev (7 minutter siden):

Du sier jo ingenting i hovedinnlegget om hva du vil ha som fyll? Kjøttdeig og?

Anonymkode: fe759...70e

Kjøttdeig og pizzafyll i kjøttdeiegen, det er alt. som jeg lurer på hvordan gjøres. resten vet jeg selv ❤️ts

Anonymkode: 00f38...4b9

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...