Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gjest Linny111
Skrevet

Jeg begynner på japansk-kurs til uka og vil gjerne lese noen bøker fra Japan. Jeg liker moderne og realistiske historier eller mysterier. Jeg har lest Convenience Store Woman av Sayaka Murata, som jeg likte veldig godt, Ring av Koji Suzuki, som jeg syntes var veldig spennende, men litt dårlig oversatt og ikke hyggelige hovedpersoner. Har også lest Norwegian Wood av Murakami, og vet om hans bøker, men lurer på om noen har andre tips.

Er ikke veldig glad i manga, men kan godt ta imot tips om dere har noen favoritter.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg liker Miyabe Miyuki veldig godt, hun skriver spenning, men bøkene hennes er kanskje ikke så lett å få tak i. 

For tiden leser jeg The Cat Who Saved Books av Sosuke Natsukawa, det er fantasy/magical realisme. Ikke kommet så langt i den ennå.

Toshikazu Kawaguchi har skrevet to bøker om en café hvor kundene kan reise i tid; Before the coffee gets cold og Tales from the Café. 
 

Og hvis du liker grøssere leste jeg nylig (og likte) The Graveyard Apartment av Mariko Koike. 

Anonymkode: 1e91d...8cb

Skrevet

Strange Weather in Tokyo av Hiromi Kawakami. og Kitchen av Banana Yoshimoto... 

Skrevet

Haruki Murakami sine bøker. En av mine desiderte favorittforfattere

  • Liker 1
Skrevet

Battle Royale, husker ikke hva fortatteren heter.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...