Midnattsol Skrevet 16. oktober 2005 #1 Skrevet 16. oktober 2005 Hei Poster dette i denne kategorien siden jeg er ute etter barnesanger og dikt om årstidene. Noen som har det i barnebøker og sangbøker?? Har hørt snakk om en sang som tar for seg alle årstider (noen som vet?), men vil også gjerne ha høstsanger, vintersanger osv. Håper dere har MASSE gode innspill nå. På forhånd takk!
Gjest Primula Skrevet 16. oktober 2005 #2 Skrevet 16. oktober 2005 Prøysen har en sang om alle 12 månedene. Eller dvs det er vel egentlig en sang til hver måned. Det er fine sanger. Ellers finnes det mange sanger om høst/vinter o.l i barnesangbøker. Jeg kan en del, men kan jo ikke legge dem ut. Kanksje jeg skal trappe opp og synge for deg HVis du drar på bibliotek og låner en eller annen "barnas store sangbok" så finner du sikkert en del sånne sanger der.
Gjest MrsL Skrevet 16. oktober 2005 #3 Skrevet 16. oktober 2005 Bustebartepinn Jeg gikk en tur på stien Jeg snører min sekk Snømannen Kalle Diverse rim og regler Her finner du noen Flere barnesanger
Gjest MrsL Skrevet 16. oktober 2005 #4 Skrevet 16. oktober 2005 Her er også noe man kanskje kan dra nytte av
Midnattsol Skrevet 16. oktober 2005 Forfatter #5 Skrevet 16. oktober 2005 Supert! Send gjerne pm også.
Midnattsol Skrevet 16. oktober 2005 Forfatter #6 Skrevet 16. oktober 2005 Hva heter den sangen til Alf Prøysen forresten?
Elanor Skrevet 16. oktober 2005 #7 Skrevet 16. oktober 2005 Det er nok disse sangene Primula tenkte på.
Midnattsol Skrevet 16. oktober 2005 Forfatter #8 Skrevet 16. oktober 2005 Det er nok disse sangene Primula tenkte på. ← Perfekt!!!
Gjest Primula Skrevet 17. oktober 2005 #9 Skrevet 17. oktober 2005 Det er nok disse sangene Primula tenkte på. ← Ja, akkurat. For en fin side. Vet ikke hva du skal bruke dem til jeg, men jeg har brukt dem i 1. klasse da vi holdt med på måneder/årstider. Ungene likte dem godt, og de var lette å lære
Gjest Gjest Skrevet 17. oktober 2005 #10 Skrevet 17. oktober 2005 Ja, akkurat. For en fin side. Vet ikke hva du skal bruke dem til jeg, men jeg har brukt dem i 1. klasse da vi holdt med på måneder/årstider. Ungene likte dem godt, og de var lette å lære ← Ja, så lange man kan melodiene selv så man kan lære dem bort! Sliter litt med November, ANER ikke hvordan melodien er.
Midnattsol Skrevet 17. oktober 2005 Forfatter #11 Skrevet 17. oktober 2005 Hmm, aner ikke jeg heller hvordan melodien til november er. Jeg skal forresten bruke versene i en oppgave.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå