Gjest LudaLi Skrevet 27. desember 2021 #1 Skrevet 27. desember 2021 Mistet luktesansen helt noen dager etter påvist covid 19. Kjenner ingen verdens ting. Har hatt det sånn i 5 dager. Det er grusomt å ha det sånn. Noen som ønsker å dele erfaringer?
Gjest våroghøst Skrevet 27. desember 2021 #2 Skrevet 27. desember 2021 Mamak skrev (7 timer siden): Mistet luktesansen helt noen dager etter påvist covid 19. Kjenner ingen verdens ting. Har hatt det sånn i 5 dager. Det er grusomt å ha det sånn. Noen som ønsker å dele erfaringer? Dag 7 her, mistet den samme dag jeg tok hurtigtest. Smaker litt salt pepper potetgull og smaker forskjell på ting, men tror det har ned konsistens å gjøre.
Blondiemamma Skrevet 27. desember 2021 #3 Skrevet 27. desember 2021 Jeg mistet også både smak og luktesans for 8 dager siden. Veldig irriterende, håper det kommer tilbake snart - iallfall smak.
enkefru Skrevet 27. desember 2021 #4 Skrevet 27. desember 2021 Smak og lukt har vært borte i ca 2 uker nå…. Kan smake litt… bittert, salt, søtt, men thats it, utrolig rart å ikke lukte noe 1
Heisenberg Skrevet 27. desember 2021 #5 Skrevet 27. desember 2021 Testet positivt 30 november. Har ikke hatt særlig luktesans siden det. Det har blitt noe bedre men det er kun noen få ting jeg klarer å kjenne lukten av.
Vimsepims Skrevet 27. desember 2021 #6 Skrevet 27. desember 2021 Testet positivt i april, og fikk luktesans gradvis tilbake etter et par uker. Så var den nesten tilbake som normalt i en uke eller to før den plutselig var helt forvrengt. Alt av kjøtt luktet skikkelig ammoniakk. Leverpostei lukter fortsatt helt forferdelig, men det meste annet er greit.. 3
Crimejunkie Skrevet 28. desember 2021 #7 Skrevet 28. desember 2021 Testet positivt julaften, smak og lukt borte 1. juledag. Jeg spiser i det jeg vil forklare som svart/hvitt. Jeg kjenner forskjell på søtt, surt og salt, men kjenner ingen nyanser. Alt smaker det samme omtrent. Lukter ikke noe som helst. Eddiken brenner bare nedover halsen, luktesansen er 100% borte. Rareste jeg har vært borti. Håper det ikke varer. Leste en plass at de som driver klinikk i Sverige for å hjelpe folk etter covid med å få tilbake smak og lukt anbefalte sink tilskudd og å jevnlig lukte på sterke lukter for å «trene» opp luktesansen. 3
MRN Skrevet 28. desember 2021 #8 Skrevet 28. desember 2021 Helt vanlig frisk uteluft lukter helt forferdelig. Sjokolade smaker "riktig nok" til at jeg godtar det. Ikke alle smaker potetgull er gode. Pizzaen er god for det meste, pepperoni er godt det, men smaker feil. Teorien min er at det er for mange smaker i det. Hvis jeg ikke vet nøyaktig hvis det skal smake og lukte, så vil smakene/lukta "fylles inn" og da blir det galt. Skjønner at ting blir bedre over tid, men mennesker er totale vanedyr. 1
Crimejunkie Skrevet 30. desember 2021 #9 Skrevet 30. desember 2021 (endret) Dag 6. I dag hinter jeg sterke lukter, sterk såpe og parfyme lukter jeg litt! Tomat, sjokolade osv lukter jeg ikke enda. Men jeg har håp! Ellers er det noe merkelig, det er som om jeg har «elektrisk brentlukt» i nesen hele tiden, føles nesten som om nesen min prøver å «restarte» seg selv…. Edit; Etter å ha tenkt litt på det så kjennes det ut som etter at man har fått klorvann opp nesen, den litt stikkende følelsen…. Endret 30. desember 2021 av Crimejunkie 1
Gjest LudaLi Skrevet 2. januar 2022 #10 Skrevet 2. januar 2022 Takk for svar👍🏻 Jeg har sånn brusing og svie i nesa, særlig når jeg bøyer meg fremover 🥴😅 Ellers har jeg fått bittelitt luktesans, snart 14 dager siden jeg mistet den…. Men kjenner fortsatt veldig lite. Om jeg fikk velge mellom smak og lukt, da hadde jeg definitivt valgt lukt☺️
Drittsekken Skrevet 3. januar 2022 #11 Skrevet 3. januar 2022 Jeg har også mistet både smak og lukt. Sliter også med en voldsom svie i nesa.
Crimejunkie Skrevet 3. januar 2022 #12 Skrevet 3. januar 2022 Flere med svie/stikking i nesen…curiouser and curiouser…..
Gjest våroghøst Skrevet 3. januar 2022 #13 Skrevet 3. januar 2022 14 dager siden jeg mistet den, kom tilbake på dag 10🙌
Djungelvrål Skrevet 3. januar 2022 #14 Skrevet 3. januar 2022 Mamak skrev (På 27.12.2021 den 13.25): Mistet luktesansen helt noen dager etter påvist covid 19. Kjenner ingen verdens ting. Har hatt det sånn i 5 dager. Det er grusomt å ha det sånn. Noen som ønsker å dele erfaringer? 5 dager er ingenting. Ifb med kraftig bihuletennelse mistet jeg den i mange måneder. Du bare lærer å leve med det.
Anbefalte innlegg