Gå til innhold

Lett overvektig - når begynte gravidmagen å vise?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg var lett overvektig tidlig i graviditeten, ca 66 kg og ca 160 cm høy, rett etter jeg fant ut at jeg var 4 uker på vei. Så altså rundt 3-6 kg for mye i alle fall. Nå er jeg gått over i andre trimester (uke 14) og føler magen buler mer ut under navlen, men per nå føler jeg meg bare ekstra lubben😂 Når fikk dere som var lett overvektige før graviditet den fine babymagen?🤩

Anonymkode: b7797...a93

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Aldri, så bare feit ut😂

Anonymkode: 7b756...963

Skrevet

Tror min kom rundt uke 20… Er nå i uke 24 og synes den er nokså lik som i uke 20😂 men jeg er nokså lang så trolig den kom litt sent pga det også.. deilig å ikke holde inne magen😂

Anonymkode: 3f5d6...60c

Skrevet

 Med første, et sted mellom uke 20-25. Med andre, rundt uke 18-20. Hadde jo større mage helt fra begynnelsen, men det var da den fikk tydelig gravidform. BMI på ca 27 før jeg ble gravid begge gangene, 1.63 høy. 

Anonymkode: fb893...4da

Skrevet

Jeg var 170 og 80kg. Jeg følte selv jeg kunne se litt mage rundt uke 10 men det var nok like mye luft/oppblåst da. Men uke 16 hadde jeg det jeg mener var en ganske tydlig bump ut. Uke 24 hadde jeg iallfall gravidmage, for jeg husker jeg spurte på 24-ukers-kontrollen om det var vanlig å få så stor mage så tidlig (men jordmor mente den var normal og symfysemålet var helt på gjennomsnittet)

Tror hvor morkaken er også har noe å si, min var bak :)

Anonymkode: 204c9...a5b

Skrevet

Uke 15 med begge mine svangerskap;)

Anonymkode: 14069...7bc

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...