Gå til innhold

Tears for Fears, for et band!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er litt for ung til å ha vokst opp med dette bandet, men jeg har alltid likt dem. Spesielt hvordan lydsporet i filmen Donnie Darko er formet etter deres stemninger er imponerende vil jeg si.

Det var derimot ikke før jeg fikk hørt Seeds Of Love jeg virkelig satt dem på topp-listen min. Jeg tror det som skiller dem fra andre er at de er et studio-band, som perfeksjonerer lyder og fremførelser i stor grad før albumene slippes. Jeg kan relatere litt til dette, ettersom jeg er elektronika-produsent på hobbybasis. Dog langt ifra på samme nivå.

Noen flere som er fan av Tears for Fears. Så nettopp en dokumentar på NRK2 🙂

Anonymkode: a5859...736

  • Liker 3
Skrevet

Husker de var store stjerner på 80 tallet. Jeg likte musikken for det var noe nytt. De hadde flere store hits. Jeg var i slutten av tenårene den gang.  Dette var og før CD kom på marked så det var helst LP plater eller kassett. Lyden var helt annerledes enn det du hører i dag pga de fleste spor er remastret. 

Anonymkode: 771b9...428

  • Liker 2
Skrevet

Ikke mye respons her...

Jeg er veldig glad i Tears for Fears. Har Songs from the Big Chair (1985) og Seeds of Love (1989)

Veldig perfeksjonistist band med sans for detaljer. Woman in Chains er fantastisk! Perfekt låt. Shout, Mad World, Everybody Wants to Rule the World etc. Mange flotte låter!

  • Liker 2
Skrevet

Den dokumentaren har gått på nrk flere ganger, og jeg har endt opp med å se på den hver gang jeg kommer over den. Blir skikkelig sentimental, er musikk fra min ungdomstid. Synes også mange av låtene har tålt tidens tann bra. Flott band! 

  • Liker 2
Skrevet

Jeg husker bare hitsene deres. Men til gjengjeld rådigger jeg de. Selve låta "Seeds of love" er helt fantastisk storslagen. Det er liksom ikke min type musikk, en gang.

Anonymkode: c34f9...5b7

  • Liker 1
Skrevet

Jeg også elsker Tears for fears!

  • Liker 1
Skrevet

Veldig fin musikk. Everybody wants to rule World og Shout. 

  • Liker 1
Skrevet

En av mine aller største favoritter 🥰

Anonymkode: 09f1c...ca6

  • Liker 1
Skrevet

Jeg fikk vite mine mest spilte sanger i året som var på Spotify. 1. TFF - The Working Hours 2. TFF - Advice For The Young At Heart. Sånn det skal være 😊

Anonymkode: a5859...736

  • Liker 1
Skrevet

Head over Heels er min favorittsang av TFF.

Fantastisk band som fortjener mye mer kred. 

  • Liker 1
Skrevet

Shout gikk på repeat hos meg! Fantastisk sang, blant de mange fine sanger de har! :hjertesmil:

Anonymkode: 3c3e8...43b

  • Liker 1
Skrevet

Har faktisk ikke hørt spesielt på dem, men det skal jeg gjøre nå. De er satt klar på spåttifaien min
og jeg kommer tilbake til et svar senere. :tommelopp: 

  • Liker 2
Skrevet
Hoppetaujenta skrev (7 timer siden):

Har faktisk ikke hørt spesielt på dem, men det skal jeg gjøre nå. De er satt klar på spåttifaien min
og jeg kommer tilbake til et svar senere. :tommelopp: 

Gjør det. Du skal ikke undervurdere Tears for Fears. Et av åtti-tallets aller beste pop/rock band. Mye bedre enn det meste annet på den tiden.

  • Liker 1
Skrevet

Veldig glad i den gruppa. Hørt på dem i årevis, siden 80-tallet sikkert. 

  • Liker 2
Skrevet

Moren min var veldig fan av Tears for fears så jeg har gjennom henne hørt de mye som barn. Liker de godt enda. 

Anonymkode: 10546...9fd

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...