Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gjest Chicchi
Skrevet

Lille på en måned har magesmerter og sliter med å rape og prompe. Det er ikke mer enn normalt og jeg får beskjed på helsestasjonen at det er det umodne tarmsystemet.

Når modnes det? Er det forskjellig fra barn til barn eller finnes det en standard uke/måned å se frem til?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Babyen min ble iallefall bedre etter rundt 3 mnd., men vet ikke om det er det som er det vitenskapelige rette svaret😂 men sies jo også at kolikk går over rundt 3 mnd., så kan jo ligge noe i det

Anonymkode: 07e8a...ed9

Skrevet
Chicchi skrev (4 timer siden):

Lille på en måned har magesmerter og sliter med å rape og prompe. Det er ikke mer enn normalt og jeg får beskjed på helsestasjonen at det er det umodne tarmsystemet.

Når modnes det? Er det forskjellig fra barn til barn eller finnes det en standard uke/måned å se frem til?

Min hadde masse vondt i magen i starten, lå og krummet beina opp mot magen ofte. Følte at en dråpe malt i flasken hjalp, da min var flaskebarn. Vet ikke om du ammer, kan jo da pumpe og putte oppi malt. Finnes jo mange andre midler. Husker de tre første månedene satt jeg alltid på dagtid og bare håpet og håpet at baby skulle bæsje. Og i blant slet han en del med å få det til, men jeg var så lettet når det var over. Da var han også mye mer tilfreds etterpå.

Jeg er enig med vedkommende som skriver over her, tror det blir bedre etter ca 3 måneder. Mener da at jeg slutta å tenke no særlig på det, fordi da bæsjet baby uten noe vondt og hadde sjeldent eller egentlig aldri magesmerter. Så nå er baby snart 7 måneder og det er tid for fast føde. Nå er det igjen litt magevondt her og der. Begynt å bruke litt malt igjen i grøt, hjelper veldig. 

Så det er bare sånn det er med babyer. Går i rykk og napp hva som er utfordringen. Søvn, mat, magevondt, gulping, tannfrembrudd osv osv. 

Merkelig tid. Og veldig tøft ofte.

Anonymkode: 95f37...248

Skrevet

Det har blitt mye bedre etter 3 mnd med begge mine. Vi prøvde alt; minifom, semperdråper, malt (flaksebarn), melkefri diett på meg (ammebarn). Ingenting fungerte. Jeg har hatt ett flaskebarn og ett som ble ammet.

Tror at for de aller, aller fleste er dette helt normale plager som man bare må vente på at går over. 

Anonymkode: 28004...a08

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...