livmor Skrevet 8. november 2021 #1 Skrevet 8. november 2021 Testet positivt for covid-19 for litt over en uke siden. Hadde et lett sykdomsforløp med hodepine, nakkesmerter og enormt vondt i hele ansiktet (regner med dette stammer fra bihulene), men slapp unna de fleste andre symptomene. Trodde det skulle gå lett som en plett å komme tilbake til kontorjobben min denne uka, men har fortsatt grusomt vondt i hodet. Dette forverrer seg enda mer etter kun få minutter foran dataskjermen, og jeg får nesten vansker med å fokusere synet skikkelig. Har skjønt at det er vanlig med hodepine i etterkant. Noen som har hatt det og kan si noe om hvor lenge det varte?
SOFIEoktober Skrevet 8. november 2021 #2 Skrevet 8. november 2021 Jeg hadde samme smerter du beskriver i ansiktet. Føltes som heg hadde strøm i ansiktet eller metallfølelse. Dundrende hodepine også. Den varte i 7 uker.
livmor Skrevet 8. november 2021 Forfatter #3 Skrevet 8. november 2021 SOFIEoktober skrev (30 minutter siden): Jeg hadde samme smerter du beskriver i ansiktet. Føltes som heg hadde strøm i ansiktet eller metallfølelse. Dundrende hodepine også. Den varte i 7 uker. Oi, håper jeg ikke er så uheldig som deg😵 Var du tilbake på jobb før de 7 ukene var over?
Bendie Skrevet 8. november 2021 #4 Skrevet 8. november 2021 Jeg hadde covid i Jan 21. Murrende hodepine var første symptom på sykdom. Jeg har fremdeles mer eller mindre hodepine daglig. Det kommer sannsynlig fra kognitiv dysfunksjon og når hjernen må håndtere mye innputt øker hodepinen.
SOFIEoktober Skrevet 8. november 2021 #5 Skrevet 8. november 2021 livmor skrev (4 timer siden): Oi, håper jeg ikke er så uheldig som deg😵 Var du tilbake på jobb før de 7 ukene var over? Nei, jeg var skikkelig slapp og uggen. Sykmeldt i 7 uker. Lite energi. Kjente at det ikke nyttet å presse seg. Følte meg fin etter de 7 ukene når jeg startet på jobb igjen. Hadde bare mistet ordforrådet. Spesiell opplevelse. Fant liksom ikke ord når jeg satt i møter på jobb. Det er bedre nå. Hadde korona i mars.
Anbefalte innlegg