Gå til innhold

Hvordan blir med skatt når BSU ble brukt på å kjøpe tomt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi eide en enebolig men jeg hadde fortsatt ca 300 000 kr på BSU som jeg slapp å bruke. Vi ønsket å kjøpe en tomt for å bygge hus, så banken utvidet det eksisterende lånet vi hadde på huslånet og tok BSU som egenkapital.

 

Det endte med at vi ikke bygget og tomta ble solgt. Mtp at BSU i teorien ble satt inn på eksisterende boliglån og dette bare ble utvidet, slipper jeg da å tilbakebetale skattefordeler jeg har fått her? (I praksis så har den jo gått til å betale ned lån på eksisterende bolig slik den "skal")

Anonymkode: ebd77...6c9

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Dytter 😊 Noen som vet?

Anonymkode: ebd77...6c9

Skrevet

Ring banken og spør?!

Anonymkode: ddd98...b13

  • Liker 1
Skrevet
AnonymBruker skrev (Akkurat nå):

Ring banken og spør?!

Anonymkode: ddd98...b13

Nå kan forøvrig ikke banken svare på skatterelaterte spørsmål, de henviser til Skatteetaten. Jeg er jo fullt klar over at jeg kan kontakte dem for å få svar, noe som gjelder 90% av alle tråder på KG generelt sett. Jeg spurte om noen visste, rett og slett fordi det er søndag i dag.

 

Hopp videre om du ikke vet da vetu 😉

Anonymkode: ebd77...6c9

Gjest Blondie65
Skrevet

Det er vel ikke et krav at man skal ha bodd i boligen man har kjøpt for BSU? Det trodde i hvert fall ikke jeg. Så dette må vel være greit?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...