Gå til innhold

Kan man starte kombucha fra drikke på butikken?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Ønsker å starte med kombucha, men har ingen scoby. Sett og lest at man kan kjøpe ferdig kombucha drikke fra butikken og vente  (evt ta ut den lille scobyen som er der) til det kommer en scoby. 
Noen som vet at dette går med kombucha kjøpt i norske butikker? Ser for eksempel at Meny har kombucha drikker. https://meny.no/varer/drikke/kombucha

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva er scoby og hvorfor ska du ta den ut? 

Skrevet

Det enkleste er jo å be om å få en starter av noen som brygger. Er massevis av folk som har og gir bort. 

Teoretisk sett kan du starte brygget med en flaske fra butikken om du finner en flaske som ikke er smaksatt eller pasteurisert. Men det er lite trolig at du lykkes. Og teoretisk sett selger diverse firma deg tørket starter. Men det er nesten garantert å mislykkes. Så be om en i en lokal eller nasjonal fb-gruppe.

Anonymkode: d345a...9a2

  • Liker 1
Skrevet

Hvorfor ikke kjøpe scoby starter på helsekost?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...