Hu i Svingen Skrevet 28. februar 2006 #681 Skrevet 28. februar 2006 Så flinke dere har vært! :-D Kom hjem fra langhelg på fjellet i dag, og det var så ryddig og fint her da vi kom hjem. Sånn har det ikke pleid å se ut ved hjemkomst for å si det sånn. Eneste aberet var at det kun var 7 grader her inne , så jeg synes synd på plantene mine. Nå har vi fyrt i peisen så det er varmt og godt, dusjet, tatt ut av oppvasken, spist pizza, ryddet ut av sekken og vasket og hengt opp to vask med turklær. Skikkelig Flybaby altså! Har gått glipp av to stuedager ser jeg, men stua er ryddig, og det er bare en uke siden jeg tørket støv. Er ikke akkurat belastet med "knick-knack" her, så det er fort gjort å tørke støv i stua. Ikke har jeg gardiner eller persienner der inne heller, og spisestue finnes ikke. Altså er jeg klar for inngangsparti og gang fra i morgen. Ja, også blir det snømåking IGJEN! Duh! Og så skal jeg prøve meg på stor ukeshandling for første gang på Flyladyvis - i morgen eller torsdag.
Hu i Svingen Skrevet 1. mars 2006 #682 Skrevet 1. mars 2006 Fikk ikke handlet i dag, men har satt opp en fireukersmeny, og handler så snart lønna kommer inn. Og det ble litt stue på meg likevel, for i dag har jeg vært så flink at jeg har vasket vegger. Vasket halvparten av veggene i mellomgangen inkl. tre dører og dørkarmer, og halvannen vegg i stua. Vasket også vinduene og verandadøra i stua, med karmer og det hele - mye pirk og gnikking gitt... Og to taklamper har blitt skinnende rene. Grøssameg så møkkete det var på toppen av dør- og vinduskarmer - bluærgh! Har omorganisert plantene mine. Kastet et par kaktuser som hadde sett bedre dager og tatt noen stiklinger av hoya og novemberkaktus, dessuten har jeg bundet opp en megalang hoya i vinduskarmen på det største vinduet i stua. Har jo ikke gardiner, så jeg myker opp litt med masse planter i vinduene i stedet. Har et berg med papir på kjøkkenet, men det får stå til neste innsamling som er om en uke. Uteboden min er nemlig full av clutter. Nå gidder jeg ikke mer i dag - Anna Karenina venter på meg. (Etter at jeg har lagt en duk i klorinvann) :-D
Gjest Sabia Skrevet 1. mars 2006 #683 Skrevet 1. mars 2006 Første rapport fra working she : Morgenrutinene var fantastisk kjekke! Utrolig deilig å ha klærne liggende og slippe å tenke på hva jeg skulle ta på meg.. Må bare fortsette å være like flink til å stå opp tidlig.. Skal begynne på kveldsrutinene nå så jeg ikke blir altfor sliten for da orker jeg ikke..
Gjest Gjest med sko Skrevet 2. mars 2006 #684 Skrevet 2. mars 2006 Har i grunnen ikke mye å rapportere, det er slitsomt for tiden og jeg nedprioriterer huset. Men skal ha håndtverkere til uka, så da ender vel noen hotspoter i en plastpose på soverommet , og så får jeg se om jeg får tatt kverken på dem derfra. Idag skal jeg: Ta oppvasken og shine vasken Bytte sengetøy og vaske det (Middagsplanlegging, klesvask og morgen- og kveldsrutiner rusler og går hele tiden.)
Malama Skrevet 2. mars 2006 Forfatter #685 Skrevet 2. mars 2006 Her er det alvorlig nedprioritering av husarbeid, vi drar på visning nesten hver dag, og i dag er det helt hektisk og jeg skal være gladom jeg i det hele tatt ser vaskemaskina før jeg legger meg. Men vi var hjemme i går, så da fikk jeg faktisk i alle fall vaska klær, og sambo vaska opp. Med to visninger og et årsmøte planlagt for i dag, samt en visning til om jeg klarer få tak i eieren av boligen vi virkelig vil se (megler ba meg ringe eier, derfor ringer jeg eier, ellers maser jeg jo ikke på eiere da. Men denne har oppgitt et telefonnummer, og hun tar den ikke! Første gangen bar ringte det, og andre gangen fikk jeg "opptattlyd" etter en liten studn med ringig, det betyr vel at hun avviste samtalen....) Jaja, i det minste er hun i nærheten av telefonen da denne gangen, det er jo fremskritt.... Kanskje opptatt med noe, jeg får prøve igjen om hun ikke ringre meg tilbake da (synes strengt tatt hun burde det når hun skal selge boligen sin? Hun er vel intteresert i flest mulige i en budrunde ettersom den enest som byr nå bare legger unn bud under prisantydning (ett i går og et nytt i dag) Jaja, dette skulle handle om husarbeid, og det, det blir det lite av..... Jeg jobber jo medå SKAFFE hus jo... det er jo et slags "husarbeide"?
Hu i Svingen Skrevet 2. mars 2006 #686 Skrevet 2. mars 2006 Har i grunnen ikke mye å rapportere, det er slitsomt for tiden og jeg nedprioriterer huset. Men skal ha håndtverkere til uka, så da ender vel noen hotspoter i en plastpose på soverommet , og så får jeg se om jeg får tatt kverken på dem derfra. Idag skal jeg: Ta oppvasken og shine vasken Bytte sengetøy og vaske det (Middagsplanlegging, klesvask og morgen- og kveldsrutiner rusler og går hele tiden.) ← Høres jo bra ut det - det er jo disse små tingene som utgjør forskjellen. Her er det alvorlig nedprioritering av husarbeid, vi drar på visning nesten hver dag, og i dag er det helt hektisk og jeg skal være gladom jeg i det hele tatt ser vaskemaskina før jeg legger meg. Men vi var hjemme i går, så da fikk jeg faktisk i alle fall vaska klær, og sambo vaska opp. ... Jaja, dette skulle handle om husarbeid, og det, det blir det lite av..... Jeg jobber jo medå SKAFFE hus jo... det er jo et slags "husarbeide"? ← Visst er det det. Synes dere er flinke jeg. :-D Planen for dagen er å klippe 36 hundeklør og støvsuge etterpå. Kelly utgår nok en gang, siden det er ryddig i gangen og jeg mangler spisetue. Kanskje vaske litt mer vegg? Vi får se...
Gjest Gjest med sko Skrevet 2. mars 2006 #687 Skrevet 2. mars 2006 Takk, Hu! Joda, jeg kjenner at flere nyttige rutiner er på plass, og i og med at vi skal ta ett skritt om gangen, føler jeg det ikke ille at jeg ikke får gjort alt bestandig. Men nå er det på tide å stramme seg opp litt, for 15 minutter "noe" har jeg tid til, uansett livssituasjon. Og nå tror jeg faktisk at jeg foretrekker å gjøre litt på autopilot hver dag, fremfor å knase rundt på gulvet i et rotete hjem. Så motivasjonen blir stadig sterkere til å endre meg innenfra, og "praksisen" bidrar til å trene på å gjøre rutiner uten å måtte tenke på det. til alle som gjør litt eller mye i heimen idag, imorgen eller en annen dag (men som GJØR noe)!
Gjest Sabia Skrevet 2. mars 2006 #688 Skrevet 2. mars 2006 Og nå tror jeg faktisk at jeg foretrekker å gjøre litt på autopilot hver dag, fremfor å knase rundt på gulvet i et rotete hjem. Så motivasjonen blir stadig sterkere til å endre meg innenfra, og "praksisen" bidrar til å trene på å gjøre rutiner uten å måtte tenke på det. ← Enig med du i det!!
Hu i Svingen Skrevet 2. mars 2006 #689 Skrevet 2. mars 2006 Det ble ingen veggvasking i dag, men har vasket to rullgardiner uten at de ble nevneverdig renere. Kanskje de kan males? Hm... 36 hundeklør er klippet, og jeg har støvsuget alle rom - uten å flytte på ting eller ta under dem. Jo, også har jeg tørket støv oppe på skapet på badet. Tom for vaskepulver - argh.
Gjest Gjest med sko Skrevet 2. mars 2006 #690 Skrevet 2. mars 2006 Du er virkelig kjempeflink, Hu i Svingen! Det går ikke like raskt her hjemme, men takk for oppmuntring! Det går med litt tid nå til å måke frem garasjen og en vei til huset, men jeg er kjempeglad over å ha garasje for da slipper jeg å skrape bilruter når jeg skal jobbe! Klesvask nr 2 surrer og går nå, og det er på tide med sen middag. (Og liten oppvask etterpå).
Gjest Gjest med sko Skrevet 4. mars 2006 #691 Skrevet 4. mars 2006 Må nok bruke litt tid i helgen for å gjøre klart til håndverkere kommer. Men med 15-minuttersøkter bør det ikke ta mer enn en lusen liten time... Og har jeg lyst til noe mer skal plantene få litt "regn" i dusjen.
Hu i Svingen Skrevet 4. mars 2006 #692 Skrevet 4. mars 2006 Takk, Gjest med sko. Har ikke gjort et slag i huset i går eller til nå i dag. Har nettopp fiffet over kjøkkenbenken og båret papirinnsamlingsberget mitt ut på verandaen, og så er huset klart for gjester i kveld, uten noen panikkrydding eller vasking. Deilig! :-D Ha en fin kveld alle sammen!
Gjest Gjest_Gjest med sko_* Skrevet 6. mars 2006 #693 Skrevet 6. mars 2006 Mffpp... Så var det mandag igjen, og kjøkkenet er ukens sone. Allerede igjen? Kan liksom ikke huske jeg har gjort så mye i de andre sonene siden sist. (Reality check: Ganske riktig!) Har hatt håndverkere her, så jeg stuper nå endelig i seng snart etter 28 timers våkenhet... Et par sløve timer støvsuging og pakking av hotspots i plastposer på morgenkvisten, og så var plutselig leiligheten sånn rar "tom" og klar for invasjon Riktignok er det nå stuet bort komprimerte hotspots på kottet, men det ser supert ut i stua! Skal få støvsugd og vasket gulv etter snekkerne, så anser jeg meg for ferdig med Weekly Blessing. Tok oppvask, shina vasken og vasket klær mens håndverkerne hadde dørene på vid vegg og senket stuetemperaturen til 3 plussgrader. Nå står alle ovner på fullt for å få igjen varmen. Resten av dagens gjøremål er avlyst eller booket om, nå skal jeg bare og , og deretter steke brød som er satt til kaldhev.
Malama Skrevet 6. mars 2006 Forfatter #694 Skrevet 6. mars 2006 Kjøkkenet nå igjen, allerede ja.... Jaja... jeg må nok si som deg, lite gjort i de andre sonene siden sist... Og... ja, kjøkkenet trenger nok atter en gang en ukes oppmerksomhet. Jaja, da vet jeg en ting jeg skal gjøre. Putte kjøkkenviftefiltrene i oppvaskmaskina og sette den igang Også var jeg flink og puttet klær i vaskemaskina i går kveld, slik at det bare er å starte den når vi kommer hjem i kveld (Ja, det blir litt kveld, for vi skal på ikke mindre enn TRE visninger etter jobb er planen... men ikke så SEN kveld, så jeg skal rekke å kjør vaskemaskina en gang likevel...)
Gjest Sabia Skrevet 6. mars 2006 #695 Skrevet 6. mars 2006 Takk for påminnelsen Malama, om å putte kjøkkenviftefilteret i oppvaskmaskinen!! (Håper dere forresten finner noe spennende på visning snart og vinner budrunden!!! ) Dette er min første mandag og home blessing som "working gal" og det blir jo spennende å se... Mandag er igrunn en bra dag for da er jeg ikke så sliten, kjennes det ut som!! (I motsetning til fredager... ) Så planen er å få gjennomført mest mulig av homeblessing (Støvsugde og vaska gulv igår (etter lørdagens fest) så trenger bare feie over et par steder jeg glemte å vaske. Dermed bør HB gå rimelig kjapt.. I tillegg skal jeg prøve meg på Kellys Mission, hva nå enn det er idag, og et par andre soneting i kjøkkenet..
Gjest Sabia Skrevet 6. mars 2006 #696 Skrevet 6. mars 2006 Må bare si at nå som jeg jobber er det ikke noe problem å huske å legge frem klær til neste dag, for det gjør morgenen min så utrolig mye smidigere!
Fakse Skrevet 6. mars 2006 #697 Skrevet 6. mars 2006 Jeg er sliten og har hodepine i dag, men skal se om jeg får gjort kelly's middion i dag like vel. Har laget min egen utgave av "detailed cleaning list" for kjøkkenet, og skal se om jeg får gjort en del av den denne uka. Er jo gressenke, så det bør ikke skorte på tid i alle fall. Enig med deg Nivea, du skjønner hva jeg mener når jeg sier at jeg er avhengig av å legge frem klær?
Gjest Sabia Skrevet 6. mars 2006 #698 Skrevet 6. mars 2006 Enig med deg Nivea, du skjønner hva jeg mener når jeg sier at jeg er avhengig av å legge frem klær? ← Jepp!! Ferdig med HB for denne uka!! *stolt* Var nemlig litt redd for at jeg ikke skulle orke når jeg begynte å jobbe.. Og så har jeg tatt Kellys Mission, og den var jo fort gjort idag (Det liker vi ) Får se om (*Der kom jeg på at jeg hadde glemt å putte kjøkkenviftefilteret i oppvaskmaskinen - løpeløpe- sånn!*) jeg orker noe sonevask utover dette, får bli et par små ting utover kvelden, vaske mikroen eller noe i den duren.. Fornøyd med dagens innsats!! :bukke:
Gjest Gjest med sko Skrevet 6. mars 2006 #699 Skrevet 6. mars 2006 Jeg fikk forresten vasket mikroovnen idag jeg også. Må huske å bruke et slikt plastlokk over maten som varmes, for da slipper jeg å vaske veggene innvendig når det plutselig sier *poff*! Har også vasket over alle benkeflater på kjøkkenet, det var Kellys idag. Jeg føler meg litt *flat* for tiden, men fint å høre at vi alle henger med på ett eller annet vis!
Hu i Svingen Skrevet 7. mars 2006 #700 Skrevet 7. mars 2006 Droppet kelly i dag siden kjøkkenbenken ble skrubbet og innsatt med skiferolje for litt siden. Har dog hatt en liten kjøkkenrescue etter fest på lørdag og rebootet oppvaskmaskinen to ganger (hiver inn risten til kjøkkenvifta jeg også). Nå er alt ved det normale igjen, og vasken skinner. :-D Noen travle dager nå, og jeg merker at de små rutinene hjelper masse! I am not behind.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå