miss Skrevet 26. september 2005 #1 Skrevet 26. september 2005 Ja,så var det en ny dvd i hus,og gutta sitter klare og venter spent......... Men som j har opplevd før,loading..........så kommer bad disc!!!!!! Hva er galt dvd`n?Har prøvd å bytte,men skjer for det! Er det dvd spilleren det er noe galt med?Vi ar en "billig" dvd spiller,men virker som den godtar nen dvder og andre vil den ikke spille! Hva gjør jeg? Takk
Gjest Spacegirl Skrevet 26. september 2005 #2 Skrevet 26. september 2005 Noen dvd-spillere er mer følsomme for små feil og riper i dvd'en enn andre. Den forrige dvd-spilleren min var en fra Phillips, og den var ikke billig engang. Men det var mange dvd'er den ikke klarte å spille. Noen startet ikke i det hele tatt, mens andre begynte å hakke midt i filmen. Enden på visa ble at jeg kjøpte ny dvd-spiller fra Thomson, og denne klarer til og med å spille av dvd'er med tydelige riper som jeg ikke får spilt av noe annet sted. Så det er veldig stor forskjell på spillerne.
miss Skrevet 26. september 2005 Forfatter #3 Skrevet 26. september 2005 Takk da er det nok dvd spilleren!!! Har opplevd at jeg har prøvd fler ganger og tilslutt klarer den å spille. Men en helt ny film skulle jo være feil fri!!!! Spørs om vi må bytte
skrue Skrevet 26. september 2005 #4 Skrevet 26. september 2005 En ny dvd-plate trenger ikke være feilfri selvom den ser helt fin ut. Det er bygget inn redundans på platen (dvs det er mer bildeinformasjon enn nødvending for å bygge opp bildet) og spilleren inneholder feilkorigeringskretser som gjør at spilleren blir mer robust og tåler bildedata med feil. Kombinasjonen av feilene på platen og hvor god spilleren er til å rette opp feil avgjør om bildet kan rekonstrueres. Jeg har selv opplevd at en spiller ble dårligere med alderen. Det mest nærliggende er å anta at laseren inne i spilleren enten er slitt eller at detektoren (laseren lyser ned på platen og lyset reflekteres til en detektor) er blitt mindre følsom (støv?) slik at en større andel av det motatte signalet inneholder feil. Tilslutt klarer ikke feilkorigeringen å hamle opp med det. Kvaliteten på laser, detektor og feilkorigering er nok litt avhenging av prisen på spilleren også.
Gjest Gjest Skrevet 26. september 2005 #5 Skrevet 26. september 2005 Antar du har en dvd spiller og dvd som passer sammen?(sone)
miss Skrevet 27. september 2005 Forfatter #6 Skrevet 27. september 2005 Prøvde dvd spilleren vår nummer 2 som står på soverommet!Der ble det film. Ang om det er en dvd spiller som passer sammen(sonen) det hakke j peil på??
skrue Skrevet 27. september 2005 #7 Skrevet 27. september 2005 Dersom du har kjøpt både spiller og dvd-plate i Norge så er begge laget for samme sone. Region 2 for Europa. Nordamerika er region 1. Dette står så og si alltid på plateomslaget.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå