Gå til innhold

To år siden drapet på Karolin Hakim i Malmø


Anbefalte innlegg

Skrevet

Det er nå gått over to år siden den drapet på den svenske småbarnsmoren som rystet svensk samfunnsliv og politikk. Politikerne konkurrerte om de sterkeste ordvalgene i fordømmelsen. Og media slukte alt rått og jobbet på høygir i dagene som fulgte. 

Men når nyheten ikke lenger er dagfersk, forsvinner interessen. Når det følelsesmessige har lagt seg og den rasjonelle delen tar over bør være en fest for journalister. Det er nå de skal grave og ansvarliggjøre. 

Og politikere kan vise hvilke resultater de har fått til, og bevise at indignasjonen de viste i 2019 ikke bare var populistisk sprøyt. 

Men vi hører ikke et pip. Det har skjedd nada niks i denne saken. Den er død og begravet. 

Greit å huske til neste gang det skjer noe hvor politikere kappes om å være mest indignert. Det er som regel over påfølgende lørdag.

  • Liker 2
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Innlegget ditt beviser seg selv nettopp fordi ingen har svart før meg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...