Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Fikk tilbud om en lederstilling i et relativt nytt selskap.  Jeg har håpet på muligheten i lang tid og jobbet målrettet, men brått er jeg usikker. Jeg har en trygg arbeidsplass i dag med svært gode vilkår og høy grad av fleksibilitet. Det er kanskje en kjedelig stilling, men det er i det minste firutsigbart, og jeg ta fri når jeg ønsker innenfor gitte rammer. Mannen og jeg skal i gang med prøverør. Jeg er ikke så ung, så klokken tikker. 

Hva gjør jeg?

Anonymkode: 402af...639

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis du trives i jobben du har, bli! Fleksibilitet er så viktig. 
 

Hvis du egentlig ikke liker jobben du har, hopp i det!

Anonymkode: 45753...1a1

  • Liker 1
Skrevet

Jeg personlig hadde ikke skifta jobb i en slik situasjon (så lenge jeg ikke hater jobben jeg var i). Har drevet med prøverør selv det siste halve året, og verdien av å ha en trygg arbeidsgiver som kjenner meg og vet hva jeg står for når jeg i perioder bare har klart å fungere 70-80 % har vært helt uvurderlig for min del. Og en ny lederjobb hvor du kanskje i tillegg har ansvar for andre? Nei, jeg hadde venta litt med jobbytte. 
 

Anonymkode: ceb92...ecc

  • Liker 2
Skrevet

Så lenge det er en jobb du virkelig vil ha, hadde jeg glatt bytta. Gravidprosessen kan vare i årevis. Og det passer egentlig aldri 100 % å bli gravid, men så lenge du uansett ikke kan planlegge så er det bare å leve livet forøvrig på alle måter mens forsøkene pågår!

  • Liker 3
Skrevet
Glitnir skrev (På 18.8.2021 den 16.00):

Så lenge det er en jobb du virkelig vil ha, hadde jeg glatt bytta. Gravidprosessen kan vare i årevis. Og det passer egentlig aldri 100 % å bli gravid, men så lenge du uansett ikke kan planlegge så er det bare å leve livet forøvrig på alle måter mens forsøkene pågår!

Jeg er enig i at man aldri vet hvor lang tid ting tar, men jeg mener det er litt forskjell mellom å starte å prøve å bli gravid naturlig, kontra å gå inn i ivf-forsøk fordi ivf er så belastende å gå gjennom. Å da ha en ny lederjobb hvor man ønsker å vise seg frem kan være vanskelig å kombinere med humørsvingninger, nedturer osv. 

Anonymkode: ceb92...ecc

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...