Gå til innhold

Har dere både hjemme-WiFi OG mobilnett?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Ja såklart.. bruker wifi på mobilen når vi er hjemme + til jobb-laptop + TVn. Vi har også stasjonære maskiner som er koblet til nettet med kabel. Vi har fiber og vi trenger den hastigheten, mobilnett er for tregt. Med all strømming så vil det jo også bli veldig mye data.

Anonymkode: af1dc...dc3

  • Liker 4
AnonymBruker skrev (1 time siden):

Selvfølgelig

Sonos, TV, PCer, alarmsystem, varmepumpe, dørlås, hue.... Det går ikke på mobilnett.

Og når man er utenfor huset går jo ikke telefonen på wifi.... 

Anonymkode: d4ae0...412

Man kan jo bruke mobilnett på TVen🤔

Anonymkode: f6aae...a6f

AnonymBruker skrev (11 minutter siden):

Man kan jo bruke mobilnett på TVen🤔

Anonymkode: f6aae...a6f

Funker dårlig når man skal legge til PlayStation, flere telefoner, nettbrett, flere tver, chromecaster og gjester som kommer på besøk. Må jo ha nettverk for at det skal fungere sammen. Kjedelig for resten av husholdningen når den som har hovedabonnementet drar ut av huset og lar resten sitte igjen uten nett. Blir veldig dyrt om alle skal ha ubegrenset med mobildata.

Anonymkode: 1e33b...5a7

  • Liker 7

Annonse

AnonymBruker skrev (1 time siden):

Man kan jo bruke mobilnett på TVen🤔

Anonymkode: f6aae...a6f

Joda. Har gjort det. Om nettet er nede. 

Om jeg er hjemme alene. Og ingenting annet er på. 

Veldig slitsomt i lengden. 

Anonymkode: d4ae0...412

  • Liker 1

Hadde fungert relativt dårlig med hjemmekontor på mobilnett. Kjipt når datapakken er brukt opp liksom.

Har hatt internett, og senere Wifi, hjemme siden jeg var liten på 90-tallet. 

Anonymkode: ed12b...ca6

Annonse

Jeg og sønnen har 1000GB hver på mobilen, så vi hadde nok ikke trengt noe større mengde egentlig. Men tror det er greit å ha litt større hastighet på tv og pc, i alle fall når flere ting brukes samtidig.

Vi deler internett fra telefon til nettbrett når vi er på tur, og da må vi koble til på nytt hver gang de har vært ute av rekkevidde for hverandre. Hadde blitt litt kronglete å måtte gjøre det hele tiden med alt hjemme også.

Anonymkode: 327e5...525

Annonse

Det er mulig å benytte mobildata via wifi også. Wifi kan du bruke uavhengig av om du får internett via en fiberkabel i veggen eller mobildata som 4G. Du må heller ikke bruke en mobiltelefon for å benytte mobildata, man kan bruke en 4G/5G ruter.

Anonymkode: 7df7f...a9c

Pga oppussing har vi nå kun 4G. Vi har Telia X abonnement og et ekstra SIM-kort som vi har i en router. Det fungerer overraskende bra, selv når vi har brukt opp 100GB og har lavere hastighet. Ved laveste hastighet kan vi fint ha hjemmekontor med teams og en se på iPad samtidig. 

Anonymkode: 3bc27...2dd

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...