Mimmii Skrevet 31. juli 2021 #1 Skrevet 31. juli 2021 Kanskje et dumt spørsmål, men- Om jeg reiser fra en del av Norge som er grønt, til Sverige som er grønt, hva gjelder da? Må jeg teste meg på grensen, selvom det dreier seg om grønne land? Jeg er ikke fullvaksinert.
Heidi40 Skrevet 31. juli 2021 #2 Skrevet 31. juli 2021 (endret) Mimmii skrev (1 minutt siden): Kanskje et dumt spørsmål, men- Om jeg reiser fra en del av Norge som er grønt, til Sverige som er grønt, hva gjelder da? Må jeg teste meg på grensen, selvom det dreier seg om grønne land? Jeg er ikke fullvaksinert. Du må fylle ut innreise skjema på nett og testes på grensen. testen er gratis og du må vente i 15 minutter på svar. jeg gjorde dette selv i går,jeg er heller ikke vaksinert. Endret 31. juli 2021 av Heidi40 3
Nicathv Skrevet 31. juli 2021 #3 Skrevet 31. juli 2021 (endret) Google "korona reise" så finner du FHIs side hvor all info står om å reise inn i Norge. For reglene for å reise inn i Sverige må du se på svenske myndigheters nettside, eller du kan sjekke EUs https://reopen.europa.eu/en med oversikt over reiseregler mellom alle land i EU/EØS. Endret 31. juli 2021 av Nicathv
Sola* Skrevet 1. august 2021 #4 Skrevet 1. august 2021 Så om jeg har forstått det rett så må man teste seg på grensen dersom man drar til Sverige for å handle? Altså tur-retur samme dag? Syns det står så kronglete forklart på fhi sine nettsider..
Pasha Skrevet 1. august 2021 #5 Skrevet 1. august 2021 Sola* skrev (3 minutter siden): Så om jeg har forstått det rett så må man teste seg på grensen dersom man drar til Sverige for å handle? Altså tur-retur samme dag? Syns det står så kronglete forklart på fhi sine nettsider.. ja. dette er kanskje fordi ikke hele Sverige er grønt?
Sola* Skrevet 1. august 2021 #6 Skrevet 1. august 2021 Pasha skrev (Akkurat nå): ja. dette er kanskje fordi ikke hele Sverige er grønt? Takk for svar Det er mulig!
Heidi40 Skrevet 4. august 2021 #7 Skrevet 4. august 2021 Sola* skrev (På 1.8.2021 den 18.05): Så om jeg har forstått det rett så må man teste seg på grensen dersom man drar til Sverige for å handle? Altså tur-retur samme dag? Syns det står så kronglete forklart på fhi sine nettsider.. Det må du når du skal returnere til Norge ja.
Anbefalte innlegg