Gå til innhold

Saker som gjør deg både trist og forbannet


Gjest AthenaRavenLuna

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

En fæl og tragisk sak, og en av utallige lignende saker grunnet synet på jenter og kvinner som mindreverdige. Jeg er trist og forbannet hver eneste dag, for det er så vanvittig mye:

Quote

Ifølge FNs befolkningsfond (UNFPA) er mer enn 117 millioner «savnet» bare i Asia. FN har videre anslått at det på verdensbasis mangler om lag 200 millioner kvinner. Tallene varierer litt, men det er trygt å anta at tallet ligger et sted mellom 150 og 200 millioner. De «savnede» kvinnene har ingen «naturlig» forklaring. Eufemismen «savnet» skjuler tvert imot en av de største forbrytelsene i vår tid. (...)

Ifølge den indiske regjeringen blir to tusen indiske jenter fratatt livet daglig. Noen mener tallet er langt høyere. Sorteringen av jenter er så systematisk at det anerkjente tidsskriftet The Economist har kalt det en «global krig mot jentebarn».(...)

Kvalt av hender som skulle beskytte nyfødte barn, sortert bort på operasjonsbord, slått i hjel av mannen som skulle elske og ære dem, drept fordi de oppførte seg «upassende» og frarøvet livet fordi menn mente de hadde rett til det.

https://agendamagasin.no/kommentarer/kvinner-som-forsvinner/

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...