Gå til innhold

Datter med eksem i rumpa…


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei! Jeg har en 6-åring i hus som har fått eksem i rumpa… Vi har vært hos legen og fått en salve som skal holde eksemet i sjakk… Problemet er at hun nekter å la meg smøre henne med salven… Hun slår seg helt vrang! Jeg skjønner ikke hvorfor hun synes det er så fælt å bli smurt med salve et par ganger om dagen… Jeg har forklart henne at jeg bare vil hjelpe henne, og at kremen gjør at hun slipper å ha så vondt i rumpa si…Har dere noen forslag til hva jeg kan si for å få overtalt henne? Setter pris på alle råd!

Anonymkode: 4a9b0...dfc

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Hvorfor kan hun ikke med din veiledning smøre seg selv ?

Anonymkode: 8c921...8c7

  • Liker 3
AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (1 minutt siden):

Hvorfor kan hun ikke med din veiledning smøre seg selv ?

Anonymkode: 8c921...8c7

Har spurt henne om hun heller ønsker å smøre seg selv, men nei, det vil hun ikke…

Anonymkode: 4a9b0...dfc

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Det kan være at det svir. Du må kommunisere med henne. Få henne trygg. Hjelp henne. Ikke bagatelliser.

Anonymkode: b5ef7...fd8

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Jeg har en seksåring med eksem over hele kroppen. 

I noen perioder låser barnet seg vedrørende smøringen og siden det både svir og irriterer såra så forstår jeg jo det. 

Dersom jeg merker at barnet er helt låst, så kjører jeg bestikkelser. Is, en film mens vi smører, en slikkepinne eller et eller annet smått (som barnet trolig ville fått uansett den dagen). 

 

Det svir å smøre sår. Og at en 6åring synes det er småflaut å bli smørt inni rumpa gjør det ikke bedre. 

Anonymkode: 857ad...793

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Kanskje hun reagerer for at salva ikke er bra? Prøv med rent vann og weleda calendula ned sink. Og forklaaaaar i det vide og brede hvorfor hun må smøres. 

Anonymkode: dc63e...8df

AnonymBruker
Skrevet

Bruker dere Inotyol krem? 

Anonymkode: 22110...42c

AnonymBruker
Skrevet

Hva slags krem er det? Og er du helt sikker på at det er eksem? Vi ble nemlig feildiagnostisert med eksem i underlivet til vår datter. Viste seg å være streptokokker. Måtte gå på penicillin i 14 dager. Men eksemkrem kan svi noe vanvittig. 

Anonymkode: 354cf...131

AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (10 timer siden):

Bruker dere Inotyol krem? 

Anonymkode: 22110...42c

Ja…

Anonymkode: 4a9b0...dfc

AnonymBruker
Skrevet

Du må bare gjøre det. Sånn er det å være forelder. 

Anonymkode: 1e4b0...b56

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...