Gå til innhold

6-ukers kontroll (baby). Kan denne tas hos fastlegen?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Timen til 6-ukers kontroll hos helsestasjonen vår ble forskjøvet med to uker pga. ferieavvikling og da er baby 8 uker. Synes det er litt lenge å vente. Lurer derfor på om jeg kan ta denne kontrollen gjennom fastlegen. Noen som vet?

Anonymkode: 235eb...78e

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Du kan alltids dra til fastlegen din for en sjekk og eventuelt få gitt rotavaksine, og så lenge helsestasjonen er åpen kan du jo alltids dra innom for å veie og måle bare, men ville uansett møtt opp på kontroll hos helsesykepleier ved 8 uker i tillegg :) 

Anonymkode: 45dbc...8a1

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Ikke noe problem å ta kontrollen når barnet er 8 uker. Var akkurat på kontroll selv og barnet var litt over 8 uker. Legen sa det ikke gjorde noe. Ellers kan man også ta den hos fastlegen, men det kan jo være at de har begrenset med timer nå pga ferieavvikling og dermed stort sett bare har øhjelpstimer.

Anonymkode: db08c...f86

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

Takk for svar alle sammen. Greit å vite at det ikke gjør noe å vente til 8 uker😊

Anonymkode: 235eb...78e

AnonymBruker
Skrevet

Vi tok ved 9 uker. Ikke noe problem det

Anonymkode: da241...4e4

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...