Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Heisann.

Jeg ønsker å bli gravid. Jeg er sykepleier og jobber som tilkallingsvikar. Jeg tar ofte vakter via Mingat, i tillegg til at jeg blir spurt av sjefen om å jobbe ekstra vakter. Har man rett til foreldrepenger når man er kun tilkallingsvikar? Eller må man ha fastjobb for å ha rett til det? 

Det er 0.99% sjanse for å få fastjobb der jeg jobber nå. Jeg tjener svært godt + stortrives og ønsker ikke å bytte jobb.

Anonymkode: 34d56...a58

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du har rett til foreldrepenger om du har jobbet så så mye. Har ingenting med om du er vikar eller fast ansatt, men om du har tjent over en grense.

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Du har rett på foreldrepenger om du oppfyller kravene for opptjening. Dvs inntekt de siste 6/10 mnd og inntekt på mer enn 1/2 G i året. Hvor mye du vil få utbetalt avhenger av hva du har tjent. Dersom lønnen din har vært variabel vil nav foreta et snitt basert på en periode over flere mnd.

Anonymkode: e4fff...432

  • Liker 5
AnonymBruker
Skrevet

Tusen takk for svar!

Ts.

Anonymkode: 34d56...a58

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...