Gjest Melk Skrevet 14. september 2005 #1 Skrevet 14. september 2005 Jeg synes det er urimelig at man ved å komme med kritikk av innlegg nr 1000 med sutring, skal bli møtt med Unnskyld, jeg kan jo like gjerne dø, det er vanskelig å være angstpasient. Dette er et åpent forum. Jeg er ikke her for å være en psykiater eller ekspert på angst. Det skal bli skikkelig trivelig den dagen man får skylda for å ha kommet med kritikk, og så forsvinner brukeren, evt sier at "hadebra, nå tar jeg livet mitt". KG er som livet, det er medgang og motgang. Men det er ingen psykiatrisk institusjon med fagpersonell. Dette synes jeg ledelsen bør tenke over.
Gjest Ingrid78 Skrevet 14. september 2005 #2 Skrevet 14. september 2005 Helt enig. Det er et fint sted å få råd og endel veiledning i enkelte saker, men det er ikke en psykiatrisk institusjon. Er man så syk som enkelte her inne sier de er, så burde de søke profesjonell hjelp. Ikke hjelp fra andre som ikke egentlig kan hjelpe så mye annet enn å gi råd og støtte.
Gjest Pecado Skrevet 14. september 2005 #3 Skrevet 14. september 2005 Men vi andre kan iallefall heve oss over det nivået med skitkasting og sure oppgulp.
Gjest Gjesta Skrevet 14. september 2005 #4 Skrevet 14. september 2005 Men vi andre kan iallefall heve oss over det nivået med skitkasting og sure oppgulp. ← Hvis du tenker på sammen/alene-problematikken som mange har spurt om vil jeg ikke kalle det oppgulp og skitkasting. Snarere et forsøk på å forstå.
Gjest Melk Skrevet 14. september 2005 #5 Skrevet 14. september 2005 Men vi andre kan iallefall heve oss over det nivået med skitkasting og sure oppgulp. ← Klart man kan! Men på et åpent forum så forekommer også dette fra tid til annen.
Gjest Gjesta Skrevet 14. september 2005 #6 Skrevet 14. september 2005 Jeg vil heller ikke karakterisere hovedinnlegget fra Melk her som skittkasting eller oppgulp.
Gjest Pecado Skrevet 14. september 2005 #7 Skrevet 14. september 2005 Men på et åpent forum så forekommer også dette fra tid til annen. ← Så siden dette forekommer fra tid til annen så er det greit?
Gjest Bellatrix Skrevet 14. september 2005 #8 Skrevet 14. september 2005 Jeg skjønner poenget til Melk. Det er lite hyggelig å bli møtt med "dere gjør meg mer nedfor" og "jeg kan bare dø" når de fleste av oss prøver å være hyggelige og støttende.
Gjest Melk Skrevet 14. september 2005 #9 Skrevet 14. september 2005 Så siden dette forekommer fra tid til annen så er det greit? ← Nei, alldeles ikke. Men man må se realiteten i øynene, og vite at det skjer fra tid til annen. Og så blir det ofte slettet etterpå. Da er det jo veldig trist om selv mild kritikk og spørsmålsstilling blir tatt i verste mening, og fører til at noen eks tar livet sitt, eller får en "tilfeldig venn eller familiemedlem" til å skirve inn at personen er død. Man kan ikke ha to ulike sett regler; ett for de med sterk angst, og ett for resten. Saklig kritikk er lov å komme med for alle. Tåler man ikke det, og får mer lyst til å dø av å lese det, så burde man kanskje ikke være her.
Gjest Bellatrix Skrevet 14. september 2005 #10 Skrevet 14. september 2005 (endret) Nei, alldeles ikke. Men man må se realiteten i øynene, og vite at det skjer fra tid til annen. Og så blir det ofte slettet etterpå. Da er det jo veldig trist om selv mild kritikk og spørsmålsstilling blir tatt i verste mening, og fører til at noen eks tar livet sitt, eller får en "tilfeldig venn eller familiemedlem" til å skirve inn at personen er død. Man kan ikke ha to ulike sett regler; ett for de med sterk angst, og ett for resten. Saklig kritikk er lov å komme med for alle. Tåler man ikke det, og får mer lyst til å dø av å lese det, så burde man kanskje ikke være her. ← Enig. Vi skal ha respekt for folks problemer, men ingen vil da bli beskyldt for å ha vært utløsende årsak til tragedier. Endret 14. september 2005 av Fighter
Dødspingvinen Skrevet 14. september 2005 #11 Skrevet 14. september 2005 Hmmm.. jeg skrev ett innlegg her inne for en kort tid libake hvor jeg ba om råd fordi jeg jeg er i en veldig vanskelig situasjon som angår psykisk syke. Selv fikk jeg ganske kontant beskjed fra moderator om at jeg ikke burde henvende meg her inne, men heller kontakte mental helse om råd. Jeg syns rett og slett at jeg ble litt dårlig behandlet når jeg ser at noen kan skrive lange innlegg her om at de bare vil dø, etc, mens når jeg ber om råd og har ett stort tungt problem som sliter på meg, får jeg heller beskjed om å henvende meg ett annet sted. Skal man først følge den linjen, burde man følge det for alle, og ikke bare de en regner med at er sterke nok til å klare seg på egenhånd.
Gjest Melk Skrevet 14. september 2005 #12 Skrevet 14. september 2005 Vigfa: Ja, jeg har tenkt på det samme. Andre får sine tråder låst pga for alvorligt tema. Å godta at noen, på bakgrunn av kritikk her inne sier at de nå får mer lyst til å dø og slikt, synes jeg er drøyt. Mot begge parter. Part 1 bør finne seg et mer egnet forum, der man ikke stiller seg så lageligt til hogg. Part 2 bør få komme med saklig kritikk uten å bli beskyldt for å henlede noen til å ta sitt liv.
Gjest Hege Skrevet 14. september 2005 #13 Skrevet 14. september 2005 Men det er ingen psykiatrisk institusjon med fagpersonell. Dette synes jeg ledelsen bør tenke over. Vi tenker på dette. Der er jo derfor vi ikke sier ja til et eget forum for psykiske lidelser. At noen benytter forumet vårt til å fortelle om sine problemer er ok så lenge det ikke brytes regler, men ingen må vente seg faghjelp her inne. Dette er et veldig vanskelig område, men vi vurderer slike tråder ut fra vår lange erfaring i forumet. Fagpersoner er vi imidlertid ikke. Når det er sagt, ingen er forpliktet til å delta i tråder der de føler seg "beskyldt for å henlede noen til å ta sitt liv".
Gjest Gjesta Skrevet 14. september 2005 #14 Skrevet 14. september 2005 Vi vet jo at det bedrives forskjellsbehandling her inne
Gjest Melk Skrevet 14. september 2005 #15 Skrevet 14. september 2005 Når det er sagt, ingen er forpliktet til å delta i tråder der de føler seg "beskyldt for å henlede noen til å ta sitt liv". ← Nei, men det er jo litt sent i all den grad truslene kommer i etterkant av et innlegg. Å true andre med at de får en til å ville dø synes jeg er ganske drøyt.
Gjest Gjest Skrevet 14. september 2005 #16 Skrevet 14. september 2005 Skjønner ikke hvorfor dette ikke blir fjernet. Det heter seg vel at tråder som omhandler selvmord blir stengt/fjernet, men enkelte kan tydeligvis skrive herfra til evigheten om det uten at det blir gjort noe med det. Har man regler så burde de gjelde likt for alle.
Gjest Gjest Skrevet 14. september 2005 #17 Skrevet 14. september 2005 Skjønner ikke hvorfor dette ikke blir fjernet. Skjønner ikke hva dere gnåler etter. Men dere vet vel best dere, da.
Mini_me Skrevet 14. september 2005 #18 Skrevet 14. september 2005 Denne saken som diskuteres her få jo fortsette på ny tråd? Kan ikke forstå at det er en annen sak enn den som ble stengt? Denne personen fortsetter jo bare med samme tema?
Gjest Hege Skrevet 14. september 2005 #19 Skrevet 14. september 2005 Denne personen fortsetter jo bare med samme tema? Det har vi ikke noe forbud mot, har vi? Den andre ble stengt fordi den ble en persondebatt. I denne er det en dialog. Men vi vurderer tråden.
Gjest Gjesta Skrevet 14. september 2005 #20 Skrevet 14. september 2005 Jeg må si at jeg blir mest sjokkert over den mangelen på empati som enkelte her inne viser når det gjelder mennesker som faktisk har det vondt. Dere sier at det "bare" er å tenke positivt, og å "skjerpe dere", men jeg synes at vi bør vokte oss vel for å sitte på vår høye hest og si slikt når vi ikke helt klarer å sette oss inn i situasjonen det gjelder. Utenfra kan ting se ganske annerledes ut enn de oppleves av den det gjelder, men det betyr ikke nødvendigvis at man som observatør bedre vet hva som skal til. Kritikk kan noen ganger såre mer enn det hjelper. Og jeg mener ikke at man bare skal jatte med i vanlig KG-stil, men at man faktisk bør tenke seg om før man slenger med leppa.
Fremhevede innlegg