Gå til innhold

Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei!

Skal til lege i morgen, men tenkte kanskje noen her har vært borti lignende.

Er 7+2 i morgen, og fikk beskjed fra jordmor om at jeg kunne ta blodprøver hos legen fra uke 6. Men så lurer jeg litt på, fordi jeg selvfølgelig er veldig gira, er det dumt å spørre om det er mulighet for å få ultralyd i uke 12/13, eller må man gå privat i så fall?

Er egentlig ingen spesiell grunn til at jeg vil ha ultralyd såpass tidlig, første jordmortime er ikke før midten av august når jeg er 12/13 uker på vei. Men jeg skal være bortreist fra uke 15 til 19, og jeg har veldig lyst til å ikke gå å bekymre meg så alt for mye. Regner med at jeg får OUL en gang før uke 20(?), men synes det er så lenge til!

Så har noen erfaring med å få godkjent TUL i uke 12/13, eller har dere måttet gå privat?

Anonymkode: 1a9e0...57c

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Dersom det ikke er noen grunn til å ta ultralyd da (blødninger, smerter) bør man ta det privat. Jeg valgte å gå privat da jeg var 12+0. Fikk se masse, og mannen fikk også være med. Det var veldig fint. 

De skal innføre TUL for alle i uke 12 gjennom helsevesenet, men det tar tid. 

Anonymkode: 79c2f...e02

Skrevet

Om du er over 38 tror jeg du får tidlig ultralyd uten videre grunn, om jeg har forstått rett. 

Jeg bestilte privat for TUL i uke 12 da jeg er 24 og ingen mistanke om noe feil 🤷🏻‍♀️

AnonymBruker
Skrevet

Så lenge du ikke har noen grunn, så må du gå privat. 

Anonymkode: 4f173...bba

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...