catman Skrevet 4. juli 2021 #1 Skrevet 4. juli 2021 Jeg høstet akkurat mjødurt til saft og ser at svært mange planter, også av andre sorter, er sjuke. De står tett innpå, og innimellom en del Ribes busker som solbær, stikkelsbær og rips. Kan dette smitte over på mine nyttevekster?
AnonymBruker Skrevet 4. juli 2021 #2 Skrevet 4. juli 2021 Ja, det kan smitte over på både Ibsens ripsbusker og andre buksevekster. Men mjødurt til saft? Er ikke mjødurt giftig? Saft suse. Anonymkode: 049dc...4ba
catman Skrevet 4. juli 2021 Forfatter #3 Skrevet 4. juli 2021 Mjødurt er en av Norges eldste tradisjonelle matvekster, brukt til urt og saft: https://viivilla.no/hage/planteleksikon/dette-er-norges-vanilje/ Er du sikker på at det kan smitte over? Blir ikke så trygg av svaret om du bare gjetter; det kan jeg også. Det er mye jobb å fjerne infiserte planter.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå