Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Som overskriften sier, hva er din favoritt hårkur og hva slags hårtype har du?

Selv har jeg tørt og fuktfattig hår pga jeg går på sterke medisiner.

Jeg har brukt Matrix Biolage Hydrasource kur i mange år og veldig fornøyd med den. Jeg bruker også shampo og balsam i samme merke. 
 

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Jeg har nordisk hår, altså tynt, men langt. Blir ganske fort fett, men bedre etter et år med tilvenning av sjeldnere vask.

Jeg liker Bangerhead sin Soft spot hairmask, den er like god som Redken sin, men er ikke testet på dyr. 

Anonymkode: eac88...beb

AnonymBruker
Skrevet

Jeg har langt og stritt hår med tynne hårstrå som fort blir slitte i tuppene. Jeg har også striper i håret så det sliter jo enda mer. 

Jeg elsker Kerastase sin Blonde absolu serie, den gir næringen som bleket hår trenger, gjør at hårfargen ikke blir gult og «brassy», og er lysreflekterende 😁

Så mine favorittkurer er Cicaflash conditioner - den er en slags blanding av balsam og kur, mer næring enn balsam men ikke så «heavy» som en ordentlig hårkur. Den bruker jeg hver gang jeg dusjer som balsam. Og så elsker jeg Masque cicaextreme 😍 Bruker den 1 gang i uken 😊

Anonymkode: 37593...dc2

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Nordisk, bleket hår. Bruker redken anti snap etter hver vask, den er topp

Anonymkode: 750d0...b15

AnonymBruker
Skrevet
AnonymBruker skrev (9 minutter siden):

Nordisk, bleket hår. Bruker redken anti snap etter hver vask, den er topp

Anonymkode: 750d0...b15

Samme her. 

Og så bruker jeg Rituals Overnight Hydrating Hair Mask én gang i uken. 

Anonymkode: 5ceef...747

AnonymBruker
Skrevet

Maria Nila sin true soft. Jeg har langt tykt hår, ikke farget. Kan bli veldig tørt om jeg ikke gir det nok fukt, og dette er den beste kuren jeg har prøvd. Ikke testet på dyr og vegansk 🥰

Anonymkode: dd42c...d55

AnonymBruker
Skrevet

Jeg lager selv, jeg foretrekker avokado og bananbaserte masker, men har også veldig god erfaring med eggmasker (så lenge man tåler en kaldere dusj). Honning og oljebaserte blir litt for mye styr for meg, men det gir et fantastisk resultat på mitt tørre nordiske hår.

Jeg prøver oppskrifter jeg finner på Pinterest som regel, jeg googler "Natural DIY hair mask"

Anonymkode: 4417c...8c2

  • Liker 1
Skrevet

Jeg har typisk nordisk hår som lett blir tørt og krusete. Jeg liker å å av og til massere inn Rosehip Seed Oil fra The Ordinary før jeg legger meg kvelden før jeg skal vaske håret (vasker det omtrent annenhver dag), og andre ganger hender det at jeg bruker Jan Thomas proteinkur etter hårvasken.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...