tussi84 Skrevet 23. juni 2021 #1 Skrevet 23. juni 2021 Det har gått 8 og en halv mnd siden jeg fødte, men jeg har fortsatt mye vondt i sittebenet som tilhører bekkenet. Jeg kan feks sitte greit i en myk sofa, men sitter jeg på stoler så får jeg vondt innen en time. Det verste er å reise seg opp fra stolen. Dette hemmer meg i daglig livet. Det kan også gjøre vondt å reise seg opp etter å ha sittet i bilen en stund. Før jeg fødte kunne jeg feks sitte foran pcen noen timer, men nå sitter det stopp etter maks en time. Jo lenger jeg sitter på en stol, jo verre smertemessig er det å reise seg igjen. Jeg orker ikke ha det sånn. Er jevnlig hos kiropraktor for Behandling av rygg, nakke, skuldre og bekkenplager. Behandlingen for det sistnevnte fungerer kun et par dager, så er det på igjen med smerter. Jeg føler meg lenket til å sitte eller ligge i sofaen. Det som nemlig gir meg minst smerter er å ha bena rett fram (ikke bøyd) mens jeg feks sitter i sofahjørnet. Gå og stå fungerer fint. Er det noen som kjenner seg igjen? Hva kan hjelpe?
AnonymBruker Skrevet 23. juni 2021 #2 Skrevet 23. juni 2021 Kanskje du skal oppsøke en fysioterapeut som har spesialisert seg på bekken og opptrening etter fødsel/svangerskap? Anonymkode: 7b6bc...0d3 2
AnonymBruker Skrevet 23. juni 2021 #3 Skrevet 23. juni 2021 Sittebeinet? Altså halebeinet? Jeg sliter også med smerter i halebeinet, og nå er det 2,5 år siden jeg fødte. Er tidvis så vondt at jeg gruer meg til å reise meg opp igjen etter og ha sittet en liten stund, for da kjennes det ut som at det skal ramle ut av meg. Anonymkode: d9a84...c1e
Wit Skrevet 23. juni 2021 #4 Skrevet 23. juni 2021 Hvis du mener halebeinet så kan det sitte i lenge. Jeg knakk dette under fødselen og hadde smerter i flere år etterpå. Særlig når jeg satt lenge på litt hardere underlag. Det var utrolig vondt det første året, men så ble det litt bedre etterhvert.
AnonymBruker Skrevet 23. juni 2021 #5 Skrevet 23. juni 2021 Hun mener sittebein, ikke halebein. Anonymkode: c9452...2d6
AnonymBruker Skrevet 23. juni 2021 #6 Skrevet 23. juni 2021 Sikker på at du ikke knakk noe? Anonymkode: 40c30...716
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå