Gå til innhold

Baksnakker du familien din?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Baksnakker du familien din? Feks at du baksnakker søsteren din til moren din? 

I dag fikk jeg vite at faren min har snakket stygt om meg og mannen min til andre familiemedlemmer. Jeg vet at familien til far alltid har vært sånn, de har hatt drama i alle generasjoner så er vel bare sånn. 

Men fikk altså vite om dette nå... Plutselig får jeg vite at det ikke bare er han. Tanter også, og verst av alt... Søsteren min. 

Jeg kommer ikke til å ta det opp, for det hjelper ikke. Jeg vil bare ikke ta del i dette, og velger å "lukke døren" for dem. Ønsker ikke å ha noe med folk som baksnakker meg. Hvor vanlig er det i familier med all denne baksnakkingen? 

(her var det nevnt huset, vekten min, utseende, møbler og stil innendørs osv) 

Anonymkode: ee134...2a7

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Nei, men det er andre i familien som gjør det. Det er baksnakking av andre når vi er til stede, så jeg antar at vi også blir baksnakket når vi ikke er til stede. Jeg velger å ikke være med på det, og prøver å ikke tenke på hva de evt sier om oss bak vår rygg. Jeg tar det heller ikke opp, for det er bare sånn de er og de kommer ikke til å forandre seg. 

Anonymkode: ff120...c27

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Moren min gjør det. Jeg pleier å påpeke at det er sladder, da blir hun som oftest sur, men hun fortsetter med det likevel. Vet hun gjør det samme om meg. Synes det er patetisk.

Anonymkode: de9aa...7df

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Ja. Hele tiden.

Faren min knuller for mye. Han er 55 år og bader ung-fitte. 

Morra mi har control-issues og blir derfor singel for evig. 

Anonymkode: 4ba0f...24a

AnonymBruker
Skrevet

Ja, men alt er av en viss sannhet. Jeg vet at både min mor og bestemor synes jeg har lagt på meg og blitt stor feks, men jeg synes ikke noe om at de skal kommentere det foran meg for det er ikke deres sak. Ellers kan jeg gjerne kommentere oppførsel fra søsken og foreldre, dette går begge veier så vi vet det skjer. 

Anonymkode: 295ab...156

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Ja, spesielt svigerheksen. Makan til møkka kjerring. 

Anonymkode: 60d49...8f2

AnonymBruker
Skrevet

Nei, jeg orker ikke dramaet i familien. Så lar være. Snakker med mannen min for å få utløp for ting og bearbeide saker og ting.

Anonymkode: d46a3...183

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...