syk Skrevet 8. juni 2021 #1 Skrevet 8. juni 2021 har nettopp tatt 1. vaksinesprøyte. kan man drikke alkohol etterpå eller blir vaksineringen dårligere/ ødelagt av den grunn? har prøvd å søkt, men får ikke opp svar. noen som vet? ser ikke på rusiske sider, heller ikke samme vaksine.
Zikkzakk Skrevet 8. juni 2021 #2 Skrevet 8. juni 2021 Man bør få seg en god natts søvn etter vaksinen. Da er den mer effektiv. Om man drikker seg full og er oppe til langt på natt får man gjerne ikke det, så du bør ta det med ro første døgnet i alle fall. Du kan selvsagt ta deg en halvliter eller en drink. 1
Gjest Linny111 Skrevet 8. juni 2021 #3 Skrevet 8. juni 2021 Jeg fikk beskjed om at jeg ikke burde drikke 2-3 dager etter Pfizer, men tror det var mest fordi fylla og bivirkninger ikke går så bra sammen.
student86 Skrevet 9. juni 2021 #4 Skrevet 9. juni 2021 Det står ikke noe i Felleskatalogen, ser jeg. Du kan google på engelsk, ser ut som det kan være forskjell på etter dose 1 og dose 2. Men det beste er kanskje å ringe apoteket og høre med en farmasøyt. De har mye kunnskap og kan nok gi et godt svar på dette.
Anbefalte innlegg