Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

har nettopp tatt 1. vaksinesprøyte. kan man drikke alkohol etterpå eller blir vaksineringen dårligere/ ødelagt av den grunn? har prøvd å søkt, men får ikke opp svar. noen som vet? ser ikke på rusiske sider, heller ikke samme vaksine.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Man bør få seg en god natts søvn etter vaksinen. Da er den mer effektiv. Om man drikker seg full og er oppe til langt på natt får man gjerne ikke det, så du bør ta det med ro første døgnet i alle fall. Du kan selvsagt ta deg en halvliter eller en drink. 

  • Liker 1
Gjest Linny111
Skrevet

Jeg fikk beskjed om at jeg ikke burde drikke 2-3 dager etter Pfizer, men tror det var mest fordi fylla og bivirkninger ikke går så bra sammen.

Skrevet

Det står ikke noe i Felleskatalogen, ser jeg. Du kan google på engelsk, ser ut som det kan være forskjell på etter dose 1 og dose 2. Men det beste er kanskje å ringe apoteket og høre med en farmasøyt. De har mye kunnskap og kan nok gi et godt svar på dette.

×
×
  • Opprett ny...