Nala Skrevet 8. september 2005 #1 Skrevet 8. september 2005 Det er spørsmålet mitt, enkelt og greit. Hvor mye er et fedd?
Gjest 1111 Skrevet 8. september 2005 #3 Skrevet 8. september 2005 (endret) Hvitløken er delt opp i flere "deler". Et fedd er en slik "del". Eller var det krydder du mente, kanskje? Endret 8. september 2005 av Rhiakath
Nala Skrevet 8. september 2005 Forfatter #4 Skrevet 8. september 2005 Hvitløken er delt opp i flere "deler". Et fedd er en slik "del". ← Det var hvitløk det var snakk om. Tusen takk for hjelpa :icon_razz:
skrue Skrevet 8. september 2005 #5 Skrevet 8. september 2005 Ja, det er en slik "del" av hvitløken. Men det er jo et veldig unøyaktig mål da hvitløken kommer i forskjellige størrelser og feddene er ikke like store. Det er også forskjell i smak på ferske og "tørre" også. Jeg pleier å beregne mengden utfra at en ideell hvitløk er på størrelse med en golfball og at det er seks fedd i en hvitløk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå