Gå til innhold

3 ganger mnd lønn i buffer ok?. Alene med to tenåringsbarn.n


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Har 33000 utbetalt i nettolønn + barnetrygd og barnebidrag. Alene med disse og alene med økonomien. Hus og gammel bil. 110 000 ok i buffer når jeg flytter? 

Anonymkode: c3063...ba0

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Det er det som er anbefalt så sikkert ok. 

Jeg er så pessimistisk at jeg ikke føler meg trygg før jeg har en god del mer. 

Anonymkode: 1ae71...752

AnonymBruker
Skrevet

Kommer også ann på hvor trygg jobben din er og hvor gammelt hus og bil er. Eldre hus og eldre bil har større sansynlighet for store utgifter.

Personlig er jeg ikke i nærheten å ha så mye på bufferkonto, men har sparepenger plassert på andre måter som ikke er like lett tilgjengelige. Har ikke følt behovet siden jobbmessig har jeg nesten mer å gjør nå i disse koronatider. Har noe høyere lønn så utforutsette utgifter som ikke er for store betales med kredittkort som betales ved neste lønning. Har også nesten nytt hus og ganske ny bil så det er ikke stor sansynlighet for større utgifter der heller. 

Med gammel bil så ville jeg nok øremerket 20 000-30 000 kroner av bufferkontoen til potensielle bilutgifter.

Anonymkode: 5460d...130

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...